http://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2018/06/warsztatyyin.png

Warsztaty Yin Jogi i medytacja Nidra – 14.07.2018

by Autor

Warsztaty Yin Jogi i medytacja Nidra – 14.07.2018

Już w lipcu zaplanowaliśmy dla Was warsztaty Yin Jogi! ❤️

Żyjemy w bardzo ekscytujących czasach, gdzie świat pędzi jak szalony. Często jesteśmy przytłoczeni górą codziennych obowiązków, stresem związanym z pracą, nauką czy rodziną. Zapominamy więc o naszym świecie wewnętrznym, spychamy go na drugi plan. Brakuje nam odpoczynku, wyciszenia. Nie umiemy znaleźć zdrowych i skutecznych sposobów relaksacji. Dobrym sposobem na rozwiązanie tego problemu może być wdrożenie do życia praktyki yin jogi oraz medytacji.

Na warsztatach dowiesz się co to jest Yin Joga. Czym rożni się od innych stylów jogi i dlaczego warto ją praktykować. Będą to warsztaty praktyczne gdzie będziemy zarówno omawiać jak i praktykować różne pozycje yin. Dowiesz się również czym jest joga Nidra i jakie korzyści fizyczne, mentalne i duchowe można czerpać, regularnie praktykując medytację.

Yin joga w odróżnieniu od dynamicznych form, które pracują głównie z mięśniami, koncentruje się na oddziaływaniu na tkankę łączną. Podczas gdy dynamiczna joga yang skupia się głównie na rozgrzaniu, rozciąganiu i wzmacnianiu mięśni, joga yin skierowana jest głównie na więzadła, ścięgna i kości zwłaszcza w obrębie stawów biodrowych, miednicy oraz dolnego kręgosłupa. Podczas zajęć yin jogi zostajemy w pozycjach znacznie dłużej niż w tradycyjnej jodze. Dzięki długiemu, nie-siłowemu trwaniu w pozycji unikamy odruchowego obronnego napięcia, jakim często reaguje rozciągany gwałtownie mięsień. Praktyka yin jogi pozwala na zwiększenie zakresu ruchu, lecz także na poprawę ukrwienia, a przez to i odżywienia struktur stawowych.

Data: 14.07.2018

Godzina: 13:00 – 16:00

Inwestycja: 150 zł

Zapisy: http://akademiaruchu.com.pl/strefa-klienta/

Prowadząca: Vee Cherie – urodziła się w Polsce, ale studia kończyła już w Kanadzie, gdzie przeprowadziła się na stałe. Tam zaczęła uczęszczać na zajęcia jogi i w krótkim czasie joga stała się jej największą pasją. Wkrótce Vee zaczęła podróżować i uczyć jogi w różnych krajach na całym świecie. Uczyła między innymi w Londynie, Szwajcarii, Niemczech, we Włoszech, Hiszpanii, w Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych (Hawaje, Los Angeles, Palm Springs). Miała też zaszczyt uczyć na treningu nauczycielskim Bikram Jogi w Phuket, Tajlandii; jest również sędzią w zawodach Jogi na poziomie krajowym oraz międzynarodowym. Długo jej podstawową praktyką była wymagająca joga Bikram, ale z czasem zaczęła poszukiwać łagodniejszych form i tak trafiła na terapeutyczną yin jogę, z której otrzymała certyfikat w Palm Springs w Kalifornii. Oprócz jogi fizycznej Vee jest również pasjonatką medytacji, którą praktykuje codziennie i uczy w metodzie Nidra Joga.

 

AutorWarsztaty Yin Jogi i medytacja Nidra – 14.07.2018