https://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2016/10/2.jpg

ASHTANGA YOGA Z BASIĄ LIPSKĄ

by Autor

ASHTANGA YOGA Z BASIĄ LIPSKĄ

Termin: 7 – 8 kwietnia 2011

Serdecznie zapraszamy na warsztaty ashtanga yogi, które poprowadzi Basia Lipska.
Basia Lipska – artystka z wykształceniem w dziedzinie medycyny holistycznej. Gorliwie praktykując asztanga winjasa jogę, często gości w indyjskim Majsurze w AYRI (Ashtanga Yoga Research Institute), gdzie uzyskała autoryzację i pozwolenie na nauczanie tej metody. Od 1997 roku mieszkała w Japonii, stając się współzałożycielką szkoły Ashtanga Yoga Japan oraz Museum Tokyo Studio. Przyczyniła się do rozwoju International Yoga Center. Uczy, organizując warsztaty i kursy nauczycielskie oraz imprezy metody holistycznej w Oslo i w Polsce. Basia niejednokrotnie uczestniczyła w pokazach jogi, a także tworzyła choreografię i nadzorowała projekty związane z jogą przy okazji rozmaitych mityngów. Pojawiała się na łamach licznych czasopism poświęconych zdrowiu i modzie, a także brała udział w nagraniach filmów DVD i programów telewizyjnych; jej zdjęcia ukazywały się w książkach o modzie, zdrowiu i sporcie, promując dzięki temu jogę i zdrowy styl życia.
W 2010 roku założyła wraz z Guillem Benitez’em yogastudio MysoreOslo, gdzie oboje uczą ashtanga yogi.

Obecnie łączy mądrość zawartą w jodze ze sztuką, projektując ubiory oraz wnętrza. Basia urodziła się w Polsce, dorastała zaś w Montrealu, gdzie ukończyła licencjat na wydziale Sztuk Pięknych uniwersytetu Concordia. Studiowała również we Wrocławiu, gdzie obroniła pracę dyplomową na wydziale projektowania Akademii Sztuk Pięknych.

Centrum jej zainteresowań stanowi tworzenie współczesnej estetyki projektowania, która uwypuklałaby ontologię sacrum. Praca z oddechem i ciałem stanowią u niej podstawową inspirację dla języka sztuk wizualnych, który ma moc powołać na nowo do życia i rozświetlić pierwiastek boski.
www.basiajlipska.com

Plan warsztatów:
7 kwietnia

  • godz. 6.30  – MYSORE – dla osób, które przynajmniej raz uczestniczyły w I serii prowadzonej.

8 kwietnia

  • godz. 6.30  – MYSORE – dla osób, które przynajmniej raz uczestniczyły w I serii prowadzonej.
  • godz. 19.30 – PIERWSZA SERIA PROWADZONA – dla początkujacych i zaawansowanych

Koszt:
1 zajęcia  50zł
2 zajęcia 100zł
3 zajęcia 150zł

Konieczne są wcześniejsze zapisy przez formularz oraz potwierdzenie rezerwacji wpłatą.

AutorASHTANGA YOGA Z BASIĄ LIPSKĄ