https://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2020/10/basia-kurs-dla-kobiet-w-ciąży.png

Joga dla kobiet w ciąży. Szkolenie dla nauczycieli z Basią Lipską- Larsen 4-6/12/2020

by Autor

Serdecznie zapraszamy na kurs poświęcony jodze prenatalnej z Basią Lipską- Larsen i Adrianną Suską!

W tym 25-godzinnym kursie dla nauczycieli jogi prenatalnej poznasz najważniejsze zasady tworzenia zajęć dla kobiet w ciąży. Zaprojektujesz i poprowadzisz zajęcia jogi w oparciu o zrozumienie potrzeb kobiet w tym okresie życia. Joga to wspaniałe narzędzie dla kobiet w ciąży, które pomaga wejść w nowe doświadczenie ze zdrowym i silnym ciałem, spokojnym umysłem i otwartym sercem.

Młodym mamom joga przynosi spokój, wdzięczność i akceptację. Jest bezpieczną formą utrzymania sprawności ciała. Joga praktykowana w tym wyjątkowym okresie życia nie musi być wcale zmodyfikowanym i ograniczonym zestawem ćwiczeń – może być pełnoprawną, podnoszącą na duchu, piękną praktyką. Nasz kurs zapewnia narzędzia, dzięki którym Twoja praca z przyszłymi mamami będzie bezpieczna i atrakcyjna.

 

Zawartość merytoryczna kursu:

  • bezpieczna i profilaktyczna praktyka – metody nauczania oraz programowanie zajęć i sekwencji
  • właściwe korekty, modyfikacje i przejścia między pozycjami
  • znaczenie oddychania i techniki oddychania w czasie ciąży, przygotowanie do porodu, uśmierzanie bólu podczas porodu oraz rekonstrukcja po porodzie
  • relaksacja: techniki, pozycje i medytacja
  • anatomia kobiecego ciała: zmiany fizyczne, dolegliwości i wyzwania, specjalne potrzeby
  • nastrój i hormony: potrzeby, rozważania psychiczne i emocjonalne
  • proces porodu: jak joga może przygotować i wesprzeć kobietę w świadomym porodzie
  • dźwięk, śpiew, wizualizacje, pozytywne myśli (afirmacje), mantry, mudry i inne narzędzia
  • wartość kobiecej siły i wspólnoty

Harmonogram kursu:

4.12 (piątek) 10:30 – 17:00

5.12 (sobota) 11:00 – 17:30

6.12 (niedziela)  8:00 -15:00

25H (18,5 h studio + 2 h Zoom + 4,5 h zadań domowych)

 

Cena kursu: 700 

Zapisy przez formularz: http://akademiaruchu.com.pl/strefa-klienta/

 

Kto może wziąć udział w kursie?

Każdy zainteresowany tym tematem może dołączyć, jednak osoby chcące otrzymać Certyfikat muszą być instruktorami jogi, fitness lub długoletnimi praktykującymi jogę.

Orzecznictwo

Kurs jest zarejestrowany w programie Yoga Alliance Continuing Education (YACEP). Osoby już zarejestrowane jako RYT mogą wykorzystać 25 godzin do uzyskania statusu YA.

Więcej informacji: barbaralipskalarsen@gmail.com

 

Prowadzące:

Basia Lipska – Larsen – ikona jogi w Polsce i Japonii, znana na całym świecie ze swoich płyt DVD, książek, sztuki inspirowanej jogą oraz programów szkoleniowych promujących jogę i zdrowy tryb życia. Jako certyfikowana profesjonalistka jogi z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w swojej dziedzinie, stworzyła i opracowała programy szkoleniowe oraz przeprowadziła liczne rekolekcje i warsztaty. W latach 2015-2020 była zaangażowana w rozwój HiYoga oraz SATS – największej sieci fitness w Skandynawii jako Yoga Product Manager i Master Trainer. Jest twórcą projektów związanych z jogą, takich jak opracowywanie i prowadzenie programów szkolenia nauczycieli jogi, tworzenie i wykonywanie sekwencji / ruchów jogi oraz reżyserowanie projektów medialnych. Projektuje i ilustruje książki oraz prowadzi coaching dla dzieci, korzystając z programu szkoleniowego Adventures in Wisdom Life Coaching for Kids ™.

Adrianna Suska – instruktorka fitness, trener personalny, instruktorka Aerial Jogi i nauczycielka Ashtanga Yoga RYT 200 i Ashtanga Yoga RYT 300. Od ponad 20 lat zajmuje się pracą z ciałem w gabinecie fizjoterapii. Regularnie prowadzi zajęcia z osobami po udarach mózgu, chorobą Parkinsona, osobami z problemami emocjonalnymi. Od kilku lat prowadzi też warsztaty z anatomii jogi.

 

AutorJoga dla kobiet w ciąży. Szkolenie dla nauczycieli z Basią Lipską- Larsen 4-6/12/2020