https://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2017/11/joganidra2grudnia-1.png

Joga Nidra z elementami Antaranga Jogi – 02/12/2017

by Autor

 Joga Nidra z elementami Antaranga Jogi- 02.12.2017

Z przyjemnością informujemy o kolejnej praktyce Jogi Nidry! 🙂
Od października staramy się, aby Nidra Joga odbywała się w Akademii Ruchu regularnie. Na każdym spotkaniu angażujemy siebie, jak i Was w misję charytatywną.
 
Tym razem będziemy zbierać żywność oraz chemię, które trafią do schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet we Wrocławiu.
 
Wstęp na wydarzenie: żywność lub chemia
 
Joga Nidra oznacza dosłownie jogę snu. Termin ten dość dobrze oddaje stan, do którego dążymy w trakcie sesji, jednak może być też mylący, gdyż joga nidra to sen bez snu, sen świadomy. W praktyce joga nidra to zestaw ćwiczeń psychicznych, których celem jest doprowadzenie do stanu głębokiej relaksacji i wyciszenia. Jest sztuką niedziałania.
 
Antaranga joga to joga wewnętrzna, są to praktyki mudr, oddechowe (pranayamy), wycofania zmysłów (pratyahary) i koncentracyjne (dharany), które będą przygotowaniem do pogłębionej praktyki joga nidry.
 
Podczas kilkudziesięciu minut sesji (zwykle od 20 do 50 min.) prowadzeni przez narratora dążymy do zachowania całkowitej pasywności fizycznej i psychicznej oraz postawy biernego obserwatora naszych myśli iwyobrażeń.
 
Przy systematycznej praktyce umożliwia to doświadczenie wewnętrznego spokoju, harmonii i ciszy. To z kolei pozwala na pogłębioną introspekcję, kontakt z samym sobą w bardziej subtelnych wymiarach świadomości. Stan wycofania zmysłowego, który osiągnąć można dzięki systematycznej praktyce, nie oznacza to jednak, że podczas sesji nie słyszymy dźwięków, nie pojawiają się obrazy, nie doświadczamy emocji i wyobrażeń – wręcz przeciwnie. Jednak mają one głębszy wymiar, a doświadczane w stanie głębokiej relaksacji nie burzą naszego spokoju i równowagi.
 
Data: 02.12.2017
Godzina: 13:30
 
Prowadzi: Robert Góra – słuchacz podyplomowych studiów Psychosomatycznych Praktyk Jogi na Wrocławskiej AWF. Z wykształcenia fizykochemik, nauczyciel akademicki od początku kariery związany z Politechniką Wrocławską. Interesuje się kulturą i filozofią Indii oraz Jogą klasyczną.
 
Zapisy poprzez formularz: http://akademiaruchu.com.pl/strefa-klienta/

 

AutorJoga Nidra z elementami Antaranga Jogi – 02/12/2017