https://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2019/10/koncert-mantr-copy.jpg

Koncert Mantr 1/12/2019

by Autor

Koncert Mantr 1/12/2019

Mistyczny, kameralny koncert wokalisty Michała Rudasia z towarzyszeniem harmonium zabierze słuchaczy w świat starożytnych mantr indyjskich. Uczestnicy nie tylko usłyszą najpiękniejsze mantry śpiewane w Sanskrycie, ale również poznają ich znaczenie i będą mogli zaśpiewać je razem z artystą. W ten sposób koncert przeistacza się we wspólne intonowanie mantr, które oczyszcza nasze umysły i serca, zwiększając świadomość naszej prawdziwej tożsamości.

Repertuar koncertu jest wzbogacony dodatkowo o fragment klasycznej muzyki indyjskiej – ragi, która rozwinęła się z mantr.

Michał Rudaś to artysta od lat zajmujący się klasyczną muzyką indyjską, której tajniki zgłębiał podczas swoich wielu podróży do Indii u mistrza ragi indyjskiej Anupa Misry, profesora Sanskrit University w Varanasi. Inspiracje i umiejętności zdobyte w Indiach przekuł w autorskie projekty muzyczne: albumy oraz liczne koncerty. Ma na koncie 4 płyty, w tym 3 głęboko inspirowane muzyką indyjską: “Shuruvath” ,„Changing” oraz wydany z zespołem Healing Incantation  „Mystic India”, będący interpretacją klasycznej muzyki indyjskiej.

Artysta za swój pierwszy album został nominowany do nagrody fonograficznej Fryderyk 2010 w kategorii Nowa Twarz Fonografii oraz jest laureatem nagrody Jury Sopot Top Trendy Festival 2009. Wokalista znany jest również w Polsce z programów rozrywkowych tj. „Jaka to melodia”, „Taniec z gwiazdami”, „The Voice of Poland” i „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, a w Indiach ze swoich sukcesów w muzycznym telewizyjnym talent show „Dil Hai Hindustani” (2018), którego był półfinalistą. Michał jest współtwórca projektu koncertowego „Mistyczne Indie”, w którym wraz z zespołem Healing Incantation wykonuje klasyczną muzykę indyjską, zespołu “Natya-Raaga”, łączącym klasyczną muzykę indyjską i taniec kathak w wykonaniu Magdaleny Niernsee oraz kameralnego Koncertu Mantr. Michał Rudaś  jako jedyna osoba w Polsce specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów wokalnych z szeroko rozumianego śpiewu indyjskiego.

Data: 1.12.2019

Godzina: 17:00

Koszt: 35 zł

Zapisy: https://akademiaruchu.com.pl/strefa-klienta/

fragment koncertu: https://youtu.be/mCThz1pFmAA

AutorKoncert Mantr 1/12/2019