https://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2022/04/Taniec-wspolczesny-z-elementami-jogi-1-scaled.jpg

Taniec współczesny z elementami jogi 11.06.2022 z Mag Dolata

by Autor

Taniec współczesny z elementami jogi (Contemporary Dance Yoga)

Zapraszamy Was gorąco na odrobinę nowości w Akademii Ruchu. Tuż przed wakacyjną przerwą przedstawiamy Wam zajęcia, które zawitają do stałego grafiku od nowego sezonu.

💫💫💫
Taniec współczesny czerpie z wielu technik ruchowych. Na zajęciach u Mag będziecie mogli spotkać się z wyzwoloną wersją jogi w tańcu. Będziemy poszerzać zakresy ciała, umysłu i przepony 😉
Skoncentrujemy się na budowaniu i przyswajaniu nowych wzorców ruchowych.
Zajęcia te są fuzją technik takich jak: contemporary, floor work, joga, kontakt improwizacja, taniec autentyczny oraz streching.
Warsztat odbędzie się w formie 2 bloków zajęć po 1,5 h.
Podczas pierwszego bloku skupimy się na integrowaniu oddechu do ruchu, intensywnej rozgrzewce oraz nauce elementów tanecznych w połączeniu ze świadomością jogina.

Z kolei na drugim bloku zajęć poeksperymentujemy w improwizacji ze sobą samym oraz partnerami, wyćwiczymy krótkie sekwencje ruchowe, by potem z każdym powtórzeniem móc się wspólnie zestrajać w tańcu. Nie zabraknie porządnego rozciągnięcia rozgrzanych mięśni, po to by następnego dnia obudzić się 10 razy silniejszym!

Warsztat jest kierowany do osób zarówno średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych (dowolne techniki ruchowe).

💫💫💫

Kiedy:
11 czerwca 2022

Czas trwania: 3 h

1 blok: 11:30-13:00

2 blok: 13:30-15:00

Z uwagi na powiązanie dwóch bloków istnieje możliwość wzięcia udziału TYLKO w OBU warsztatach.

Jak się ubrać:
Wygodne, niekrępujące ruchów ubrania. Na boso lub w skarpetkach 👣

Koszt: 150 zł

Zapisy poprzez formularz na dole strony:

O prowadzącej:
Mag Dolata dzięki ucieleśnieniu w tańcu współczesnym znalazła idealny środek wyrazu oraz przestrzeń do poszukiwań siebie. Przygodę z tańcem rozpoczęła jako 13 latka. Ukończyła krakowskie liceum o profilu Aktor Teatru Tańca oraz studia magisterskie – kierunek – Choreografia na Akademii Muzycznej w Łodzi.
W tańcu skupia się na przepływie ruchu, byciu paralelnie aktywnym i rozluźnionym, koherencji oddech – ciało oraz poszerzaniu peryferii widzenia i czucia innych ciał, obiektów, przestrzeni kosmicznej.
Jako masażystka (Lomi Lomi Nui; Kobido; Tantra) realizuje swoją empatyczną część, która wie jak rozmasować ludzkie bóle, zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i energetycznej. Pociąga ją transowość, transgresja, niejednoznaczność i perspektywa wielowymiarowa. Angażuje się w wiele projektów z pogranicza teatru kreacji rzeczywistości.
Współpracowała z następującymi działaczami Tańca i Teatru, m.in. : Anita Podkowa, Aleksander Kopański, Jacek Owczarek, Witold Jurewicz, Iwona Olszowska, Michał Ratajski, Amelia Bentes, Sonia Baptista, Margarida Belo Costa.
Artystycznie związana m.in. z: Teatr Tańca KIJO, Teatr Nowy im. K. Dejmka, Teatr Witkacego, Light Move Festival, RAGO Fireshow, Kolektyw WIR, Kolektyw Cyrk Pod Zielonym Xiężycem oraz Materia (przestrzeń dla tańca).

 

 

AutorTaniec współczesny z elementami jogi 11.06.2022 z Mag Dolata