TECHNIKI TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

by admin

TECHNIKI TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

Termin: 25 lutego 2012, godz. 10:00 – 14:15.
Warsztaty poprowadzą: Dorota Radwańska i Maciej Sado.

Warsztaty przygotowane są dla osób początkujących i zaawansowanych.

część I

Warsztaty będą się koncentrować na szeroko pojmowanej „pracy tancerza” z elementami techniki flying-low w tańcu współczesnym. Będziemy głównie zajmować się podstawowymi zagadnieniami motoryki i kinestetyki ciała w relacjach z podłogą, czasem i przestrzenią. Lekcja oparta będzie na kilku choreografiach z pogranicza tańca współczesnego i teatru ruchu.
Prowadzi:
DOROTA RADWAŃSKA
Pedagog, animator kultury, tancerka, instruktorka „Małego Artysty”- prowadzi warsztaty i lekcje na terenie Wrocławia, Legnicy i Kędzierzyna-Koźla.
Od kilku lat kształci się w Studium Tańca Współczesnego MTT we Wrocławiu pod kierunkiem Jacka Gębury i Anny Krych.
Uczestniczka wielu międzynarodowych warsztatów tańca współczesnego w Polsce i za granicą. Organizatorka licznych warsztatów na terenie Wrocławia między innymi z: Katarzyną Chmielewską, Alim Akabalim, Jackiem Owczarkiem, Dawidem Lorencem..
Organizatorka Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJE. Współpracuje z Leszkiem Bzdylem, Witkiem Jurewiczem, Izabelą Chlewińska.
Uczestniczka Otwartego Forum Tańca. Autorka raportu o stanie tańca we Wrocławiu dla Instytutu Muzyki i Tańca.
Głównym nurtem jej zainteresowań stal się przede wszystkim teatr tańca, teatr ruchu oraz poszukiwania związane z pracą ruchowca.
http://www.youtube.com/watch?v=aaAK9FCNkfo
http://www.youtube.com/watch?v=KQJ3zQzK0Hw lub http://vimeo.com/35632400

część II

Improwizacja, kreacja, teatr ruchu oparte na technice tańca współczesnego.

Na zajęciach skupimy się na ruchu jako elemencie wyjściowym do procesu tworzenia. Spróbujemy odnaleźć wygodny sposób na improwizację. Stworzymy układy choreograficzne, których byśmy się nie spodziewali. Nauczymy się wchodzić bez strachu w proces kreacji spektaklu teatru ruchu. Poczujemy się swobodnie i dobrze w sytuacjach gdy jesteśmy oglądani. Poddamy się scenie…
Prowadzi:
MACIEJ SADO
Tancerz, performer. Od 2006 r związany ze Studium Tańca Współczesnego MTT. Tam też tańczył w „Padlinie” w reżyserii Jacka Gębury. Wziął udział w spektaklu „El perro” w reż. Rodrigo Garcia przygotowanego specjalnie dla widzów festiwalu teatralnego „Premio Europa”. Rok akademicki 2009/2010 spędził w Hiszpanii ucząc się pod okiem takich tancerzy i choreografów jak: Ana Buitrago, Begoña Cuquejo, Marta Alonso, Armando Marten, Ana Beatriz Perez, Eduardo Castro,Cristina Montera. Tańczył w spektaklach “Mecanica de saltos (corpo)” i performance “Xa que pasas” w reż. Begoñi Cuquejo i Marty Alonso.Latem 2010 wziął udział we Flash Mobach w kampanii na rzecz segregacji śmieci na galicyjskich plażach “Separa na praia”. Wziął udział w spektaklu dyplomowym Wiktorii Wiktorczyk w reż. Grupy Odruch “Jak bym miała strzelać,to strzelałabym do jelenia” w czerwcu 2011. W tym samym czasie wraz z grupą uczniów Akademii Ruchu wyreżyserował spektakl “Biedny człowiek oblany mlekiem” (http://biednyczlowiek.blogspot.com/) .W lipcu 2011 swoją premierę na festiwalu tańca Corpo(a)terra (Ourense, Hiszpania) miał jego autorski projekt solowy “To-que”, grany później w październiku 2011 również w Polsce na wrocławskim festiwalu IFF – Interdisciplinary Fringe Festival ( http://to-que.blogspot.com/ ). Obecnie przygotowuję spektakl wraz z Dorotą Radwańską „Duet albo dwie osoby” (http://www.youtube.com/watch?v=KQJ3zQzK0Hw).
Brał udział w warsztatach prowadzonych między innymi przez: Verę Mantero, Julio Cesara, Merce Cunningham Dance Company, Carolyn Dorfman, Wernera Bechter, Stephanie Maher, Dawida Lorenca,  Jacka Owczarka,  Iwonę Olszowską, Witolda Jurewicza, Leszka Bzdyla,
Współpracuje z grupą “Transpediante”. Od października 2010 prowadzi zajęcia z tańca współczesnego w Akademii Ruchu we Wrocławiu.
http://www.youtube.com/watch?v=VF9dTiBL3gg&feature=related
http://macieksado.blogspot.com/

KOSZT WARSZTATÓW: 80ZŁ
Zapisy przez formularz.
Miejsce na warsztatach rezerwuje wpłata zaliczki 50% w ciągu 2 dni od zapisu.

 

taniec Wspołczesny Wrocław maciej_1

adminTECHNIKI TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO