TRENING AKTORA – TRENING WOJOWNIKA

by admin

TRENING AKTORA – TRENING WOJOWNIKA

Termin: 21-22.04.2012

Warsztat będzie zogniskowany wokół zagadnień treningu fizycznego w sztukach walki i praktyce teatralnej (performerskiej). Będziemy pracować z ćwiczeniami rozwijającymi zaufanie, czujność dynamikę, elastyczność, poczucie dystansu, przestrzeni, oraz umiejętność słuchania ciałem.
Warsztat jest adresowany do ludzi zainteresowanych pracą z ciałem i ruchem bez względu na poziom zaawansowania.

Plan warsztatów: 

sobota:

  • godz. 9.00-12.00, 15.30-18.30

niedziela:

  •  godz. 10.00-12.00, 15.00-17.00

Co łączy performera i wojownika? Podejście do własnego ciała. Obaj poprzez trening chcą uczynić je jak najsprawniej funkcjonującym narzędziem, które będzie można kontrolować , mając jednocześnie do niego pełne zaufanie w podążaniu za jego organicznymi reakcjami i impulsami.
W jednym i drugim przypadku trening ma na celu uczynienie ciała sprzymierzeńcem, który nie ogranicza, nie stawia oporu.
Świadome budowanie i pozostawanie w silnej relacji do partnera oraz do przestrzeni jest tak w przypadku performera jak i wojownika umiejętnością elementarną. Odmienny jest jednak charakter relacji. Dla performera jest ona oparta na zaufaniu i współpracy, niejednokrotnie oddaniu się, w przypadku wojownika na braku zaufania, czujności i chęci przejęcia kontroli. W jednym przypadku to partner, który wspomaga czy współdziała, w drugim partner, który jest przeciwnikiem.
Zestawiając dwa tak odległe, różne światy możemy uzyskać dostęp do szerokiej gamy ćwiczeń, biegunowo różnych impulsów, a co za tym idzie bogatego doświadczenia fizycznego, które pozwoli spojrzeć na zagadnienie pracy z ciałem w szeroki, kompleksowy sposób.
W programie:

  • Zajęcia podstaw gimnastycznych
  • Elementy padów i przewrotów na bazie treningu aikido
  • Podstawy pracy z bronią -miecz japoński, kij
  • Trening aktorski.

Prowadzący:
Piotr Masztalerz – aikido

zawodowy instruktor Aikido. Prowadzi zajęcia Aikido na Politechnice Wrocławskiej. W latach 2007-9 prowadził zajęcia: „Elementów sztuk walki na użytek treningu aktorskiego” w Instytucie J. Grotowskiego we Wrocławiu.
Przemysław Błaszczak – trening aktorski
Aktor, od 2004 roku związany z Teatrem ZAR (udział w projekcie „Ewangelie Dzieciństwa”). Jesienią 2002 roku rozpoczął pracę nad własnym przedsięwzięciem, którego zwieńczeniem był monodram Ecce Homo (premiera w 2003 roku w Ośrodku Grotowskiego). W latach 1996–1999 pracował w Teatrze Pieśń Kozła – udział w spektaklu Dytyramb. Pracuje w Instytucie Grotowskiego. 2 kyu aikido.
cena 200 zł
zapisy przez formularz.
Informacje szczegółowe:
tel. 0507480656
liczba miejsc ograniczona
http://www.wroclawaikikai.pl/
Wpłaty gotówką w kasie Akademii Ruchu lub na konto:

Beata Darowska
ul. Starogajowa 16
54-047 Wrocław

BZ WBK 56 1090 1522 0000 0000 5216 5942 ,
Tytuł przelewu: warsztaty aikido   

adminTRENING AKTORA – TRENING WOJOWNIKA