WAKACJE Z JOGĄ I KULTURĄ INDYJSKA

by Autor

 WAKACJE Z JOGĄ I KULTURĄ INDYJSKA

Termin: 8-24 MARCA 2013

 Zapraszamy Was do wspólnej podróży w głąb Indii i samego siebie. Odkrycia prostoty życia w ashramie Sivanandy, landów herbacianych i świątyń Tamil Nadu.

“Indie – niesamowite,wyjątkowe Indie. Wracam kołyszącym się miarowo i zadziwiająco pustym pociągiem i piszę ostatnią relację z mojego pobytu w tym kraju, gdzie powietrze przesycone jest przyprawami i życzliwością jego mieszkańców. Wyglądam przez okno i nadal nie wierzę, że mogłam to wszystko zobaczyć, przeżyć i poznać. Widzę palmy otaczające domy, święte krowy spacerujące dokąd je oczy poniosą, ludzi kąpiących się w rzece. Dzieci śmieją się i machają do nas. To kraj, gdzie ludzie cieszą się każdą chwilą i mimo, że są “inni” dla mnie, podziwiam ich i zazdroszczę prostoty uśmiechu, ciekawości i zwykłego bycia. Wydaje się, że to oni mi zazdroszczą Europy, jednak w środku, w ich sercach, miłość do domu i rodziny jest większa od bogactw świata. I w tym wielkim chaosie, który często nas pożera, oni widzą harmonie i potrafią nadal zachwycać się drobiazgami. Ponoć Indie są krajem, który zmienia ludzi, daje szerszą perspektywę, wyostrza percepcję. Mówi się również, że uspokajają, ale i wzburzają ukryte głęboko namiętności i pragnienia, co pozwala uzyskać wewnętrzną równowagę i ułatwić poznanie siebie. Wyjeżdżam stąd z tęsknotą, ale wiem, że spokój i wyciszenie tu uzyskane dodadzą mi sił na długi czas. I najważniejsze, to nie ostatni pociąg, nie ostatnie spojrzenie na Indie, nie ostatni posiłek w przydrożnej restauracji, bo wiem, że chcę i muszę tu wrócić” Indie 2011.02.16

  •  2. Sivananda Ashram (5 dni) – Poznanie typowego życia w ashramie – warsztaty jogi, medytacje, satsang i wykłady na temat jogi, karma joga. Niesamowite przeżycia pozwalające skierować się w głąb siebie.
  •  3. Pondicherri i Sri Aurobindo Ashram – ( 10dni) zakwaterowanie w jednym z Domów Gościnnych ashramu Sea Side Guest House, położonym tuż na wybrzeżu z pięknym widokiem na ocean. Ashram Sri Aurobindo opiera się na Karma jodze czyli bezinteresownej pracy, stąd mieszkańcy ashramu nie pobierają wynagrodzenia za wykonywane prace. Zapoznamy się z unikalnym systemem jogi według Sri Aurobindo i Matki. Możliwość skorzystania z porad terapeutów naturalnych terapii, lekarzy ajurwedyjskich, kursów gotowania.

Pondicherry jest postkolonialną miejscowości z akcentem francuskim (kolonia francuska), gdzie można kupić nawet francuskie rogaliki. Miasteczko położone jest nad oceanem, z przepięknymi pokolonialnymi budynkami oraz częścią hinduską z licznymi sklepikami i lokalnymi bazarami.

Auroville – „idealne miasto”, projekt utopijnego miasta wolnego od granic, różnic rasowych i nienawiści, opartego na miłości i szacunku dla drugiej osoby, współpracy oraz duchowym rozwoju; założycielami są Sri Aurobindo i Matka.
Złota świątynia Sri Lakshmi Narajani, Vellore – świątynia zbudowana jest ze złota, każda rzeźba odwołuje się do Wed, świętych ksiąg hinduskich.

Mammalapuram (Mahabalipuram) – kompleks świątyń i płaskorzeźb związanych z kultem Shivy z VII i VIII wieku, między innymi świątynia Five Ratha oraz najsłynniejsza płaskorzeźba Indii – Gangawatarana (Narodziny Gangesu). Przepiękny skansen, gdzie można kupić piękne rzeźby i naczynia z marmuru oraz kamieni szlachetnych.

Cena wyprawy to ok. 5500 PLN.

W cenę wyjazdu wliczony jest nocleg, wyżywienie, transport (samolot/dojazdy w Indiach). W cenę nie są wliczone wizy, bilety wstępu do obiektów turystycznych, ubezpieczenie.

Prosimy o deklarowanie się mailowo, termin zgłaszania się i wpłaty zaliczki do końca grudnia.

AutorWAKACJE Z JOGĄ I KULTURĄ INDYJSKA