WARSZTATY- SCENICZNE METAMORFOZY – BYĆ KOBIETĄ

by admin

WARSZTATY- SCENICZNE METAMORFOZY – BYĆ KOBIETĄ

Termin: 23 lutego 2013, godz.10:00 – 15:15

Jeśli często wyobrażasz sobie, że jesteś kokietką, że uwodzisz, że jesteś w świetle ramp, uwielbiasz się przebierać i udawać kogoś innego niż jesteś, to przyjdź do nas na warsztaty.
Gwarantujemy dobra zabawę, możliwość poznania tajników makijażu, a także uwolnienia swojej kobiecości, poćwiczenia talentu uwodzenia i tańca.

W programie:

10:00 – 12:00SZTUKA TWORZENIA MAKIJAŻU SCENICZNEGO
W tej części warsztatów z pomocą adeptów szkoły wizażu Magdaleny Daleckiej dowiedzą się Panie jak wykonać artystyczny makijaż sceniczny. Jak dobrać kolory do swojej cery, jakie triki stosowane są przez profesjonalistów.
Część ta poprowadzona będzie przez studentów szkoły Makijażu Marzeny Daleckiej. 

LOGO

12:00 – 13:30 BURLESKA – jest przewrotną formą tańca. Kiedy wydaje się, że słodko kusi, może zadziwić dużą siłą kobiecości i pewności siebie. W burlesce możemy być przez chwilę czarującymi kusicielkami, a za chwilę drapieżnymi wampami. O burlesce myślimy często w kontekście retro, a to za mało, bo widzimy taniec, który zadziwia różnorodnością ruchów i odmian. To zabawa z konwencją, z widzem, a przede wszystkim świetny sposób na odnalezienie w sobie tej kobiety, którą czasami mamy ochotę zostać przez szaloną chwilę.

Zapraszamy na warsztaty burleski, gdzie poznamy podstawowe ruchy ciała, szczególnie dłoni i mimikę. Każda z uczestniczek zabierze również z warsztatów choreografię, którą będzie mogła doskonalić – choreografia zostanie rozpisana, żeby nie zniknęła z pamięci i każda z uczestniczek otrzyma jej kopię.

Prowadzi Atena Smolińska.

13:45  -15:15 – TANIEC ORIENTALNY – w stylu egipskim (Raqs Sharki)-  zwany popularnie „tańcem brzucha” jest bardzo starą formą taneczną mającą korzenie w starożytnym Egipcie. Bez względu na wiek i doświadczenie taneczne ten zmysłowy, kobiecy, pełen wdzięku taniec przeznaczony jest dla każdej kobiety pragnącej odkryć w sobie drzemiącą boginię! Z technicznego punktu widzenia taniec brzucha polega nie tylko na miękkich ruchach bioder i brzucha ale także delikatnych ozdobnikach dłoni, płynnych ruchach ramion w takt niezwykłej orientalnej muzyki. „Raqs sharki” w szczególny sposób wpływa na kobiece ciało, ponieważ jest dla niego stworzony i dopasowany do jego naturalnej budowy. Tańczyć mogą go wszystkie kobiety bez względu na wiek, sylwetkę i doświadczenie taneczne. Miękki, łagodny ruch poprawia sposób poruszania się i postawę ciała, przez co nabieramy gracji i harmonii ruchów.

Podczas warsztatów nauczycie się krótkiej, wesołej i nieskomplikowanej choreografii, poznacie podstawowe elementy tańca brzucha a przede wszystkim  – przystrojone w chusty, orientalny makijaż i dobry nastój –  poczujecie prawdziwy powiew orientu!

Zajęcia dla zarówno dla zupełnie początkujących jak i tych już tańczących.

Prowadzi Samira – Anna Mendak – Czekaj

Co zabrać na warsztaty:

1. zabierz swoje kosmetyki, lusterko, to, co może się przydać do zrobienia wyjątkowego makijażu.
2. weź strój, który pasuje do burleski (gorset, mini spódniczkę, krótkie spodenki, długie rękawiczki, pończochy i koniecznie szpilki, weź tez wygodne obuwie do tańca, tak na wszelki wypadek:)) i tańca orientalnego (wygodny, miękki strój: długą, zwiewną  spódnicę lub legginsy, krótki top lub obcisłe body przylegające do ciała, chustę do przepasania na biodra. Tańczymy boso,  możemy zabrać skarpetki, baletki lub miękkie obuwie taneczne.).

KOSZT – 45 zł  do 21.02.13
KOSZT – 65 zł  od 22.02.13

Uwaga!! – płatność tylko gotówką w recepcji Akademii Ruchu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc rezerwacje miejsca gwarantuje wpłata.

adminWARSZTATY- SCENICZNE METAMORFOZY – BYĆ KOBIETĄ