WARSZTATY TAŃCA FORRO – FOR ALL – dla wszystkich!

by admin

 WARSZTATY TAŃCA FORRO – FOR ALL – dla wszystkich!

Termin: 26 – 27 maja 2012

  • sobota, godz. 9:00 – 12:10
  • niedziela, godz. 9:45 – 13:00

Jeśli tęsknisz za gorącą lambadą i przygotowujesz się do wymarzonego urlopu, dodatkowo nie przepadasz za wysokimi obcasami, przyjdź ze swoim partnerem na warsztaty forro! Forro jest oparte na krokach lambady. Tańczymy w bliskim kontakcie z partnerem, a synchronizacja ruchu w rytmie towarzyszącego akordeonu z pewnością sprawi, że zostaniecie zauważeni na parkiecie!
Nazwa tańca powstała od angielskich słów:  FOR ALL – dla wszystkich!
Bardzo popularny  taniec w Brazylii, zdobywa coraz większą sławę w Polsce. Szybki, seksowny niezwykle prosty krok podstawowy zapamiętasz już na pierwszych zajęciach!
Jeśli chcesz poznać tajniki tego tańca zapraszamy do Akademii Ruchu.

Czy wiesz, ze to jest rytm forro?!
http://www.youtube.com/watch?v=2CJHWLhBuZU
Tak wygląda taniec forro:
http://www.youtube.com/watch?v=uMQjmyYrpWA&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=uMlt1fxr334&feature=related 

Warsztaty poprowadzą:

Anna Tarka – Taniec jest obecny w jej życiu od dziecka. Przez lata zgłębiała wiele technik ruchowych, takich jak: jazz, modern, taniec towarzyski,tańce w kręgu, choreoterapia.
Sambę poznała w 2006 roku w Polskim Teatrze Tańca, gdzie spotkała swojego mistrza- Ivana Vasconellos da Silva.Potem był wyjazd do Brazylii i nauka samby w Salvador da Bahia- centrum rdzennej samby. Ciągle doskonali swoje umiejętności pod okiem: Xandy Liberato, Ivana Vasconcellosa, Pedro Rosa i wielu innych nauczycieli z Escola de Dança da Fundaçao Cultural do Estado da Bahia w Salvador da Bahia. Jest rodowitą Lublinianką, we Wrocławiu mieszka ponad 2 lata i jest pierwszą i jak do tej pory jedyną nauczycielką samby brazylijskiej w tym mieście.
Uczniowie mówią na nią „Terapeutka radości” lub zwyczajnie: „Szefka”.
Arkadiusz Czarniakowski – Swoją przygodę z tańcem zaczął w 2000 roku w Klubie Tańca Nowoczesnego „Arkadia”, poźniej Młodzieżowym Teatrem Tańca „ARKA”, prowadzonych przez tancerza, choreografa i pedagoga Jacka Gęburę.Od 2002 roku trenuje brazylijską sztukę walki Capoeira. W 2006 roku zdobył III-cie miejsce na Ogólnopolskich Zawodach Capoeira w Ustce. Wnikając głębiej w kulturę Brazylii, poznał tańce wywodzące się z tego kraju takie jak forro, samba,coco de roda, Maculele. Uczestnik wielu warsztatów organizowanych w Polsce i na świecie. Rozwija swoje umiejętności w technikach tańca współczesnego, kontakt-improwizacji, jazz dance. Występuje w spektaklach (m.in. „Imponderabilia” jako przechodzień, „Gala rewolucyjna” w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej) i performance’ach, flash mob’ach.

KOSZT WARSZTATÓW:
1 dzień – 120zł od pary, 60zł od osoby
2 dni – 240zł od pary, 120zł od osoby
Istnieje możliwość wzięcia udziału tylko w jednym (pierwszym) dniu warsztatów.
Jeśli nie masz partnera możesz zabrać koleżankę!
Miejsce na warsztacie rezerwuje wpłata gotówką w kasie Akademii Ruchu po uprzednim zarejestrowaniu przez formularz na stronie.

 

adminWARSZTATY TAŃCA FORRO – FOR ALL – dla wszystkich!