WARSZTATY TANECZNE – POSZUKIWANIE NOWEGO TAŃCA

by admin

 WARSZTATY TANECZNE – POSZUKIWANIE NOWEGO TAŃCA

Termin: 21 września 2013, godz. 9:00-12:30 i 16:45-19:45

Poszukiwanie nowego tańca.

Warsztaty taneczne mają na celu zapoznanie uczestników z różnorodnością technik tańca współczesnego, poszerzenie zakresu słownictwa ruchowego, przestrzeni ruchowej, a w rezultacie mają ułatwić poszukiwanie indywidualnego stylu oraz wyposażyć uczestników w odpowiedniej jakości wiedzę z zakresu kompozycji tańca, koncepcji tanecznych czy improwizacji.

Celem jest przekazanie przyjemności tańca oraz wskazanie potrzeby badania własnych granic, przy równoczesnym rozwoju głębszej świadomości ciała, grupy i orientacji w przestrzeni, odkrywanie granic nieznanego, negocjowanie z ciężarem i „siłą“ tego co znane, uaktywnienie wyobraźni poprzez reorganizacje dotychczasowych doświadczeń ruchowych. Aleksandra w pracy z uczniami szczególnie zwraca uwagę na wykorzystanie oddechu (co za tym idzie głosu), ruch świadome wykorzystujący prawa fizyki takie jak: zawieszenie, siły opozycyjne, negacja, tarcie, swobodny przepływ energii, wykorzystanie siły odśrodkowej i siły ciążenia, pęd i przekierunkowanie ruchu, policentryczność, polirytmia.

Kiedy jabłko spadło mu na głowę, Newton został zainspirowany do sformułowania trzech praw dynamiki, noszących jego imię….Próbując być obiektywnym, Newton przeoczył pytanie: Jak to jest być jabłkiem? Kiedy wprawiamy masę naszego ciała w ruch, wznosimy się ponad grawitację w kierunku wahadłowego, okrężnego przyciągania siły odśrodkowej. Tancerze ujarzmiają te siły i bawią się nimi.

                                       Steve Paxton (1987)

Warsztaty prowadzi Aleksandra Osowicz

Absolwentka Forum Danca PEPCC – Choreographic Creation, Dance Research and Training Programme (2012) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – wydziału multimedia i fotografia (2010).
W swoich projektach stara się połączyć dwa środowiska twórcze – sztukę wizualną i performance.

Stypendystka:

  • Instytut Muzyki i Tańca – „Wspieranie aktywności międzynarodowej”
  • Forum Danca w Lisbonie– PEPCC Choreographic Creation, Dance Research and Training Programme (2010- 2012)
  • Stypendium artystyczne prezydenta Wrocławia – Urząd Miejski Wrocławia
  • „Kultura polska na Świecie” – Instytut Adama Mickiewicza
  • „Dolina Kreatywna” – Telewizja Polska SA

Pierwszy kontakt z tańcem miała w 1995 roku. Od tego czasu występowała na deskach wielu teatrów państwowych (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, Opera Bałtycka w Gdańsku) oraz niezależnych w Polsce oraz Portugalii (Teatro do Bairro/ Espaco Alkantara/O Espaco do Tempo ). Współpracowałam z festiwalami: Podwodny Wrocław, Międzynarodowe Spotkania Teatrow Tańca w Lublinie, Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego w Bytomiu czy Alkantara Festival w Lizbonie.
Od 2007 roku pracuje jako instruktor tańca współczesnego (technika release, floor work i improwizacja).

KOSZT WARSZTATÓW: 100 ZŁ (6 godzin)

ZAPISY: obowiązkowe do dnia 19 września 2013r przez formularz. Miejsce rezerwuje wpłata przy zapisie (TYLKO GOTÓWKA)

adminWARSZTATY TANECZNE – POSZUKIWANIE NOWEGO TAŃCA