https://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2018/11/STU3.png

Warsztaty z anatomii jogi ze Stu Girlingiem – 11-12.05.2019

by Autor

Warsztaty z anatomii jogi ze Stu Girlingiem – 11-12.05.2019

Już w maju 2019 Stu Girling ponownie odwiedzi Akademię Ruchu i poprowadzi weekendowe warsztaty – Anatomia ramion oraz Anatomia kluczowych pozycji w praktyce Ashtangi.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich bez względu na poziom zaawansowania czy styl praktykowanej jogi. Dzięki warsztatom każdy z uczestników – praktykant jogi czy nauczyciel – odkryje mięśnie i obszary w swoim ciele, których napięcie przeszkadza w wykonywaniu zamierzonych pozycji oraz dowie się, jak sobie z nimi radzić.

Program każdego z warsztatów obejmuje:
1,5h – Praktyka Mysore (Stu Girling i Beata Darowska)
3h – Warsztaty z anatomii (Stu Girling)

Harmonogram:
Sobota (11.05.19)
8:30 – 10:00 – Mysore – Stu Girling i Beata Darowska
12:00 – 15:00 – Warsztaty – Stu Girling
Niedziela (12.05.19)
8:30 – 10:00 – Mysore – Stu Girling i Beata Darowska
12:00 – 15:00 – Warsztaty – Stu Girling

Cena: 440zł
Zapisy przez formularz: http://akademiaruchu.com.pl/strefa-klienta/

Warsztaty: Anatomia ramion
W czasie warsztatów uczestnicy zbadają obręcz barkową i staw barkowy. Omówione zostaną problemy, które wpływają na zasięg ruchu stawu barkowego. Są nimi m.in.: nawyki związane z postawą ciała czy też ból pojawiający się przy wykonywaniu specyficznych ruchów w jodze. Rozważymy powszechnie występujące ograniczenia w tych obszarach ciała oraz, sposoby pracowania nad nimi w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko powtarzania się problemów oraz urazów.
Pozycje typowo używane do omawiania powyższych zagadnień to: pozycje balansowe na rękach i ramionach, Adho Mukha Svanasana, Paschim Namaskarasana, łączenie rąk w takich pozycjach jak: Marichyasana i Supta Kurmasana.

Warsztaty: Kluczowe pozycje w praktyce Ashtangi

W Ashtanga Jodze występują pewne specyficzne pozycje, które zwykle nazywane są „przejściowymi”, ponieważ często wstrzymują postęp w praktyce jogi u nawet najbardziej zmotywowanych i zdeterminowanych studentów. Pozycje „przejściowe” można odnaleźć również w innych stylach jogi – będą to np. pozycje, które stanowią dodatkowe wyzwanie dla uczniów. Czasami ćwiczący może posiadać wiedzę jak wykonać daną pozycje, ale np. brakuje mu siły, elastyczności lub też kombinacji tych dwóch. Innym powodem blokady może być problem z zachowaniem równowagi czy też strach przed wykonaniem trudniejszej pozycji. Podczas warsztatów skupimy się właśnie na takich pozycjach – Bujipidasana, Marichyasana B & D, Supta Kurmasana czy Pasasana – które posłużą nam jako przykład do zrozumienia jak analizować trudne pozycje, dzieląc je na mniejsze elementy, nad którymi łatwiej pracować. Nad poszczególnymi częściami można później pracować indywidualnie lub można je użyć jako podstawę do wykonania dalszej sekwencji. W czasie warsztatów przewidujemy otwartą dyskusję wśród uczestników na temat ich pozycji „przejściowych” – dana pozycja może być dla kogoś przejściowa lub nie w zależności od indywidualnej praktyki i umiejętności. Badanie trudniejszych pozycji pozwoli Ci na lepsze zrozumienie własnych ograniczeń i słabości, a tym samym przyczyni się do rozwoju Twojej praktyki.

Stu Girling – praktykuje jogę od 15 lat, a naucza od 7 lat. Prowadzi kursy nauczycielskie z jogi oraz podróżuje po świecie z warsztatami. Zdobył z wyróżnieniem licencjat z Nauk o Zdrowiu oraz od ponad 10 lat oferuje Therapeutic Bodywork osobom praktykującym jogę. W swojej filozofii uznaje, że wiedza nie ma żadnej wartości dopóki nie zrozumiemy jak jej użyć i nie znajdziemy dla niej zastosowania. W swoich warsztatach skupia się na tym indywidualnych aspektach, na zrozumieniu własnych ograniczeń oraz na tym, jak unikać urazów i zachowywać równowagę. W czasie warsztatów, Stu bawi się i eksperymentuje, cały czas podkreślając wagę nauki ogólnych zasad bez skupiania się na szczegółach.

Beata Darowska – Od wielu lat zainteresowana kulturą Dalekiego Wschodu. Kurs nauczycielski ukończyła m.in. u Johna Scotta, jednego z najbardziej doświadczonych i rozpoznawalnych nauczycieli. Regularnie uczestniczy i asystuje w jego warsztatach, podwyższając swoje nauczycielskie kwalifikacje. Prowadzi stałe zajęcia we Wrocławiu, organizuje warsztaty w całej Polsce oraz wraz z Basią Lipską szkoli nowych nauczycieli Ashtangi Vinyasy jogi.

 

AutorWarsztaty z anatomii jogi ze Stu Girlingiem – 11-12.05.2019