ASHTANGA VINYASA YOGA – WARSZTATY Z BASIĄ LIPSKĄ

by Autor

 ASHTANGA VINYASA YOGA – WARSZTATY Z BASIĄ LIPSKĄ

Termin: 29.03 – 6.04.2013

Basia Lipska jest artystką z wykształceniem w dziedzinie medycyny holistycznej. Gorliwie praktykując asztanga winjasa jogę, często gości w indyjskim Majsurze u Śri Pattabhiego Joisa w AYRI (Ashtanga Yoga Research Institute), gdzie uzyskała autoryzację i pozwolenie na nauczanie tej metody. Od 1997 roku mieszkała w Japonii, stając się współzałożycielką szkoły Ashtanga Yoga Japan oraz Museum Tokyo Studio. Przyczyniła się do rozwoju International Yoga Center, teraz zaś uczy, organizując warsztaty i kursy nauczycielskie oraz imprezy metody holistycznej w Japonii i w Polsce. Basia niejednokrotnie uczestniczyła w pokazach jogi, a także tworzyła choreografię i nadzorowała projekty związane z jogą przy okazji rozmaitych mityngów. Pojawiała się na łamach licznych czasopism poświęconych zdrowiu i modzie, a także brała udział w nagraniach filmów DVD i programów telewizyjnych; jej zdjęcia ukazywały się w książkach o modzie, zdrowiu i sporcie, promując dzięki temu jogę i zdrowy styl życia.
Obecnie łączy mądrość zawartą w jodze ze sztuką, projektując ubiory oraz wnętrza. Basia urodziła się w Polsce, dorastała zaś w Montrealu, gdzie ukończyła licencjat na wydziale Sztuk Pięknych uniwersytetu Concordia. Studiowała również we Wrocławiu, gdzie obroniła pracę dyplomową na wydziale projektowania Akademii Sztuk Pięknych.
Centrum jej zainteresowań stanowi tworzenie współczesnej estetyki projektowania, która uwypuklałaby ontologię sacrum. Praca z oddechem i ciałem stanowią u niej podstawową inspirację dla języka sztuk wizualnych, który ma moc powołać na nowo do życia i rozświetlić pierwiastek boski.
www.basiajlipska.com

Plan warsztatów:

30.03 sobota

  • godz. 7:00 – 9.00 Praktyka Mysore

02.04 wtorek

  • godz. 7.00 – 9.00 Praktyka Mysore

03.04 środa

  • godz. 19.10 – 20:40  Ashtanga Yoga I seria prowadzona

04.04 czwartek

  • godz. 7.00 – 9.00 Praktyka Mysore

05.04 piątek

  • godz. 19.00 – 20:30  Ashtanga Yoga I seria prowadzona

06.04 sobota

  • godz. 7.00 – 9.00 Praktyka Mysore

koszt:

  • pojedyncze zajęcia – 50zł,
  • 5 – 6 zajęć – 45zł / za pojedyncze zajęcia

Opłatę za warsztaty przyjmujemy tylko gotówką w Akademii Ruchu!

Obowiązkowe są zapisy przez formularz do dnia 25.03.2013. W okienku „uwagi” w formularzu proszę napisać, które dni i godziny Państwo wybierają.

AutorASHTANGA VINYASA YOGA – WARSZTATY Z BASIĄ LIPSKĄ