Ashtanga Joga

#tradycyjna joga

#dynamiczna joga

#wzmocnienie ciała

#opanowanie umysłu

PRANA VINYASA® FLOW

#Dynamiczny Ruch

#Płynna Praktyka

#Praktyka Asan

#Połączenie Umysł Ciało

#Joga Z Rytmem

Joga dla kręgosłupa

#wzmacnianie mięśni pleców

#poprawa elastyczności kręgosłupa

#redukcja bólu pleców

#wzmocnienie mięśni rdzenia

#profilaktyka dla kręgosłupa

Aerial Joga

#Odciążenie stawów

#głębsze rozciąganie

#poprawa równowagi

#redukcja stresu

#różnorodność ćwiczeń

Shakti Dance

#joga, taniec, medytacja

#harmonia ciała, umysłu, duszy

#zwiększona witalność

#poczucie dobrostanu

#duchowe doświadczenie

Kundalini Joga

#dynamiczna joga

#ćwiczenia oddechowe

#pobudzanie energii

#medytacja

#koncentracja uwagi

Joga dla seniorów

#Lepsza postawa

#Poprawa elastyczności

#Wzmacnianie mięśni

#Lepsza równowaga

#Łagodne i bezpieczne ćwiczenia

Yin Joga

#głębokie rozciąganie

#medytacyjny charakter

#minimalny ruch

#poprawa elestyczności 

#redukcja stresu

JAKIE ZAJĘCIA WYBRAĆ?

Jedną z dyscyplin samodoskonalenia, medytacji i ascezy, łączącą w sobie trening ciała i ducha jest joga. W sanskrycie słowo to oznacza dyscyplinę, kontrolę, ale także jedność i połączenie. To doskonała forma ruchu zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn – dla każdego, kto potrzebuje intensywnego wysiłku fizycznego, a także ceni sobie relaks i rozluźnienie. Jogę można praktykować w wielu miejscach zgodnie z różnorodnymi tradycjami. Jednym z nich jest Akademia Ruchu w mieście Wrocław.

Joga ma różne oblicza, ponieważ przez lata nie wykształcono żadnych rygorów dotyczących sposobu przekazywania praktyki. Opierając się ściśle na relacji mistrz-uczeń, każdorazowo praktyka zostawała wzbogacona o nowe elementy, czym tworzyła nową metodę jogi. Wybierając odpowiednią ścieżkę dla siebie, warto dokładnie przyjrzeć się każdej z nich.

W Akademii Ruchu we Wrocławiu oferujemy praktykę Ashtanga Jogi, Aerial, Kundalini Jogi, Yin Jogi. Wszystkie zajęcia są odpowiednie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jogą.


OGÓLNE ZASADY

Niezależnie od metody praktykowania, warto zastosować się do ogólnych zasad, które pozwolą w pełni skorzystać z dobrodziejstw jogi.

  • Na zajęcia z jogi warto przyjść 10-15 minut przed rozpoczęciem, by bez pośpiechu się do nich przygotować. Pamiętaj – nie spóźniaj się – to przeszkadza innym praktykującym.
  • Miej ze sobą wygodny strój, matę do ćwiczeń i ręcznik. Jeśli nie dysponujesz swoją matą, możesz skorzystać z wyposażenia Akademii.
  • Nie wiesz, jaka ścieżka w praktykowaniu jogi będzie dla Ciebie najlepsza? Przeczytaj „Joga dla początkujących”. Grupy zajęciowe są otwarte, więc w każdej chwili możesz do nich dołączyć.
  • Zadbaj o to, aby zjeść ostatni posiłek przynajmniej 2-3 godziny przed praktyką oraz nie przychodź na zajęcia po masażu, solarium czy po długim przebywaniu na słońcu.
  • Ćwicz zgodnie z instrukcją prowadzącego, a jeśli masz pytania lub wątpliwości – zapytaj. Błędne wykonywanie poszczególnych ćwiczeń może doprowadzić do kontuzji (Akademia nie odpowiada za szkody zdrowotne spowodowane błędnym wykonywaniem ćwiczeń).
  • W przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem powiedz o tym nauczycielowi. Każde ćwiczenie można odpowiednio zmodyfikować, by było ono w pełni bezpieczne i możliwe do wykonania. Panie w czasie menstruacji powinny pominąć „pozycje odwrócone”.