Yin Joga

Nowoczesną formą praktykowania jogi jest Yin Joga. Elastyczność ciała zwiększa się dzięki asanom skupionym przede wszystkim na głębokich tkankach łącznych oraz sile grawitacji. To statyczna odmiana jogi niewymagająca ćwiczeń wprowadzających, więc uczestniczyć może w nich każdy bez względu na poziom sprawności fizycznej.

Każda odmiana zajęć doskonale wycisza umysł i sprawia, że ciało jest rozciągnięte i pozbawione napięć. Interesuje Cię joga we Wrocławiu? Tylko z Akademią Ruchu.

yin joga akademia ruchu

Yin Joga należy do spokojnych, relaksujących zajęć, w których może uczestniczyć niemal każdy – bez względu na wiek, wagę czy wcześniejsze przygotowanie sportowe. Tego rodzaju aktywność jest uważana za wyjątkowo bezpieczną, sprzyjającą wzmocnieniu ciała i działającą niezwykle odprężająco. Podczas treningu największy nacisk kładzie się na rozciąganie powięzi, a więc tkanki odgrywającej kluczową rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia i zapewnieniu prawidłowej pracy całego organizmu.

Powięź otacza każdy narząd wewnętrzny oraz mięsień, odpowiada też za funkcję ochronną i scalającą. Rozciąganie powięzi sprawia, że niemal od razu można poczuć się lepiej i zyskać nową energię do działania. Ponadto proponowane przez nauczycieli Yin Jogi ćwiczenia rozciągające pomogą uchronić się przed kontuzjami i wadami postawy, poprawią też efektywność metabolizmu. Wszystkie te zalety przesądzają o tym, że Yin Yoga staje się coraz bardziej popularna na całym świecie.

Efekty praktykowania tej dyscypliny jogi można zauważyć bardzo szybko, ale niezbędna jest do tego systematyczność. Tylko regularne ćwiczenia pozwolą osiągnąć trwałą poprawę samopoczucia i wpłyną na lepsze radzenie sobie ze stresem, z którym każdy z nas mierzy się codziennie na gruncie zawodowym i osobistym. Yin Joga uczy świadomości swojego ciała, ale też sprzyja uporządkowaniu myśli i oderwaniu się od problemów.

Co ważne, w naszej Akademii staramy się sprostać potrzebom osób chcących zacząć lub kontynuować swoją przygodę z jogą, dlatego w opracowywanych przez nas grafikach można znaleźć zajęcia organizowane o różnych porach dnia. Dodatkowo w utrzymaniu dyscypliny i systematyczności pomoże korzystna lokalizacja – Akademia Ruchu znajduje się w bliskim sąsiedztwie Rynku. Wrocław ma wiele do zaoferowania w zakresie treningów jogi, ale niewiele szkół znajduje się w tak dogodnym miejscu. Zapraszamy więc na zajęcia wszystkich, którym zależy zarówno na opiece profesjonalnych nauczycieli jogi, jak i możliwości łatwego dojazdu z niemal każdej dzielnicy.

Bardzo lubię Yin Jogę ze względu na jej relaksacyjny charakter. Po każdych zajęciach czuję, jak opuszcza mnie cały stres :)Sylwia
Zajęcia z Yin Jogi przywracają mi równowagę dnia. Z tygodnia na tydzień czuję, jak moje ciało się wzmacnia a umysł wycisza :)Ewelina