Zajęcia jogi


Jakie zajęcia wybrać?


Jedną z dyscyplin samodoskonalenia, medytacji i ascezy, łączącą w sobie trening ciała i ducha jest joga. W sanskrycie słowo to oznacza dyscyplinę, kontrolę, ale także jedność i połączenie. To doskonała forma ruchu zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn – dla każdego, kto potrzebuje intensywnego wysiłku fizycznego, a także ceni sobie relaks i rozluźnienie. Jogę można praktykować w wielu miejscach zgodnie z różnorodnymi tradycjami. Jednym z nich jest Akademia Ruchu w mieście Wrocław.

Joga ma różne oblicza, ponieważ przez lata nie wykształcono żadnych rygorów dotyczących sposobu przekazywania praktyki. Opierając się ściśle na relacji mistrz-uczeń, każdorazowo praktyka zostawała wzbogacona o nowe elementy, czym tworzyła nową metodę jogi. Wybierając odpowiednią ścieżkę dla siebie, warto dokładnie przyjrzeć się każdej z nich.

W Akademii Ruchu we Wrocławiu oferujemy praktykę Ashtanga Jogi, Aerial, Kundalini Jogi, Yin Jogi. Wszystkie zajęcia są odpowiednie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jogą.


Ogólne zasady

Niezależnie od metody praktykowania, warto zastosować się do ogólnych zasad, które pozwolą w pełni skorzystać z dobrodziejstw jogi.

  • Na zajęcia z jogi warto przyjść 10-15 minut przed rozpoczęciem, by bez pośpiechu się do nich przygotować. Pamiętaj - nie spóźniaj się - to przeszkadza innym praktykującym.
  • Miej ze sobą wygodny strój, matę do ćwiczeń i ręcznik. Jeśli nie dysponujesz swoją matą, możesz skorzystać z wyposażenia Akademii.
  • Nie wiesz, jaka ścieżka w praktykowaniu jogi będzie dla Ciebie najlepsza? Przeczytaj „Joga dla początkujących”. Grupy zajęciowe są otwarte, więc w każdej chwili możesz do nich dołączyć.
  • Zadbaj o to, aby zjeść ostatni posiłek przynajmniej 2-3 godziny przed praktyką oraz nie przychodź na zajęcia po masażu, solarium czy po długim przebywaniu na słońcu.
  • Ćwicz zgodnie z instrukcją prowadzącego, a jeśli masz pytania lub wątpliwości - zapytaj. Błędne wykonywanie poszczególnych ćwiczeń może doprowadzić do kontuzji (Akademia nie odpowiada za szkody zdrowotne spowodowane błędnym wykonywaniem ćwiczeń).
  • W przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem powiedz o tym nauczycielowi. Każde ćwiczenie można odpowiednio zmodyfikować, by było ono w pełni bezpieczne i możliwe do wykonania. Panie w czasie menstruacji powinny pominąć „pozycje odwrócone”.
adminYoga zone