https://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2017/09/nidrabanerpaździernik.png

JOGA NIDRA – 07/10/2017 EN

by Autor

 Joga Nidra – 07.10.2017

Z przyjemnością informujemy o kolejnej praktyce Jogi Nidry! 🙂

Joga Nidra oznacza dosłownie jogę snu. Termin ten dość dobrze oddaje stan, do którego dążymy w trakcie sesji, jednak może być też mylący, gdyż joga nidra to sen bez snu, sen świadomy.

W praktyce joga nidra to zestaw ćwiczeń psychicznych, których celem jest doprowadzenie do stanu głębokiej relaksacji i wyciszenia. Jest sztuką niedziałania.
Podczas kilkudziesięciu minut sesji (zwykle od 20 do 50 min.) prowadzeni przez narratora dążymy do zachowania całkowitej pasywności fizycznej i psychicznej oraz postawy biernego obserwatora naszych myśli i
wyobrażeń.
Przy systematycznej praktyce umożliwia to doświadczenie wewnętrznego spokoju, harmonii i ciszy. To z kolei pozwala na pogłębioną introspekcję, kontakt z samym sobą w bardziej subtelnych wymiarach świadomości. Stan wycofania zmysłowego, który osiągnąć można dzięki systematycznej praktyce, nie oznacza to jednak, że podczas sesji nie słyszymy dźwięków, nie pojawiają się obrazy, nie doświadczamy emocji i wyobrażeń – wręcz przeciwnie. Jednak mają one głębszy wymiar, a doświadczane w stanie głębokiej relaksacji nie burzą naszego spokoju i równowagi.

Podczas kilku spotkań omówimy założenia metody i jej podstawowe techniki. Jednak głównym celem spotkań będzie wspólna praktyka i dzielenie się swoimi obserwacjami.

Data: 07.10.2017
Godzina: 11:00
WSTĘP WOLNY

Prowadzi: Robert Góra – słuchacz podyplomowych studiów Psychosomatycznych Praktyk Jogi na Wrocławskiej AWF. Z wykształcenia fizykochemik, nauczyciel akademicki od
początku kariery związany z Politechniką Wrocławską. Interesuje się kulturą i filozofią Indii oraz Jogą klasyczną.

Zapisy poprzez formularz: http://akademiaruchu.com.pl/strefa-klienta/

AutorJOGA NIDRA – 07/10/2017 EN