https://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2017/10/nidrabaner17luty.png

JOGA NIDRA Z ELEMENTAMI ANTARANGA JOGI – 28/10/2017 EN

by Autor

 Joga Nidra z elementami Antaranga Jogi – 28.10.2017

Z przyjemnością informujemy o kolejnej praktyce Jogi Nidry z elementami Antaranga Jogi 🙂

Tym razem będziemy zbierać żywność i żwirki dla kotów, którymi opiekuje się Pani Urszula Łączna. Obecnie pomaga kilkunastu kotom z Wrocławia i okolicy.

Wstęp na wydarzenie: jakiś smakołyk dla kota lub żwirek 🙂

Czym jest Joga Nidra?
Joga Nidra oznacza dosłownie jogę snu. Termin ten dość dobrze oddaje stan, do którego dążymy w trakcie sesji, jednak może być też mylący, gdyż joga nidra to sen bez snu, sen świadomy.
W praktyce joga nidra to zestaw ćwiczeń psychicznych, których celem jest doprowadzenie do stanu głębokiej relaksacji i wyciszenia. Jest sztuką niedziałania.

Antaranga joga to joga wewnętrzna, są to praktyki mudr, oddechowe (pranayamy), wycofania zmysłów (pratyahary) i koncentracyjne (dharany), które będą przygotowaniem do pogłębionej praktyki joga nidry.

Podczas kilkudziesięciu minut sesji (zwykle od 20 do 50 min.) prowadzeni przez narratora dążymy do zachowania całkowitej pasywności fizycznej i psychicznej oraz postawy biernego obserwatora naszych myśli iwyobrażeń.

Przy systematycznej praktyce umożliwia to doświadczenie wewnętrznego spokoju, harmonii i ciszy. To z kolei pozwala na pogłębioną introspekcję, kontakt z samym sobą w bardziej subtelnych wymiarach świadomości. Stan wycofania zmysłowego, który osiągnąć można dzięki systematycznej praktyce, nie oznacza to jednak, że podczas sesji nie słyszymy dźwięków, nie pojawiają się obrazy, nie doświadczamy emocji i wyobrażeń – wręcz przeciwnie. Jednak mają one głębszy wymiar, a doświadczane w stanie głębokiej relaksacji nie burzą naszego spokoju i równowagi.

Data: 28.10.2017
Godzina: 11:00

Prowadzi: Robert Góra – słuchacz podyplomowych studiów Psychosomatycznych Praktyk Jogi na Wrocławskiej AWF. Z wykształcenia fizykochemik, nauczyciel akademicki od
początku kariery związany z Politechniką Wrocławską. Interesuje się kulturą i filozofią Indii oraz Jogą klasyczną.

Zapisy poprzez formularz: http://akademiaruchu.com.pl/strefa-klienta/

AutorJOGA NIDRA Z ELEMENTAMI ANTARANGA JOGI – 28/10/2017 EN