Wakacje z jogą w Puszczy Białowieskiej!
Postaw na praktykę jogi z Beatą Darowską w otoczeniu natury. :)
Ośrodek znajduje się wśród pięknych krajobrazów na granicy maleńkiej wsi i Puszczy Białowieskiej. Jest to idealne miejsce zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku jak i dla osób szukających relaksu oraz pysznej regionalnej kuchni. Warsztaty z Ashtangi jogi poprowadzi jak zawsze Beata Darowska.
Gdzie mieszkamy: Starzyna
Posiadłość zbudowana jest na kształt dworku i znajduje się tuż obok Puszczy Białowieskiej – oddalonej od zgiełku miejskiego i otoczonej nieskażoną przyrodą.
Zakwaterowanie: Duże i komfortowe pokoje 3-4 i wieloosobowe, każdy z własną łazienką.
Jedzenie: Pyszna kuchnia wegetariańska oparta na regionalnych produktach. Posiłki są lekkie i zdrowe, sprzyjające aktywności fizycznej. Zapewniamy dwa pełne posiłki, napoje i owoce.
Wyposażenie: Do dyspozycji są dwie sale do ćwiczeń, sauna, odkryty, duży basen, kort tenisowy, boisko do piłki nożnej, profesjonalne łóżko masujące, bilard, ping pong.
Atrakcje:
Podczas pobytu można zwiedzić Białowieski Park Narodowy, Pokazowy Rezerwat Żubrów czy Muzeum Przyrodniczo-Leśnie. Te miejsca skrywają w sobie bogactwo niesamowitych krajobrazów oraz wiele gatunków zwierząt i roślin, których nie można spotkać w codziennym życiu. To również idealne miejsce do aktywnego wypoczynku – ponad 25 km szlaków pieszych i 14 km szlaków rowerowych. Nie wolno zapomnieć również o pięknym Parku Pałacowym otoczonym Dębami zasadzonymi jeszcze w XVIII wieku.
Inne atrakcje to wiele pięknych historycznych budynków. Zaliczamy do nich XIX-wieczny dwór modrzewiowy Jodłówka czy XVI- wieczny kosciół wzniesiony przez królową Bonę. Warto wspomnieć również o cerkwi parafialnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego z XIX wieku wraz z cudownym niebieskim cmentarzem.
Terminy:
11 – 18.08.2018
18 – 25.08.2018
ASHTANGA JOGA – nazywana czasem power jogą jest dynamiczną odmianą hatha yogi i stała się jedną z najpopularniejszych odmian yogi na Zachodzie. Ashtanga charakteryzuje się płynnymi przejściami między pozycjami yogi (asanami) oraz energetyzującym oddechem. Spośród różnych odmian yogi ashtanga stanowi najbardziej efektywny i wszechstronny trening na poziomie fizycznym.
Przykładowy program:
11.08.2018 przyjazd
– 14:00 – obiad,
– 17:00 – 18:00 – spotkanie organizacyjne i połowa I serii ashtangi jogi,
– 19:00 – kolacja,
– 20:00 – 20:30 – medytacje.
12 – 17.08.2018
– 6:00 – 7:30 – praktyka mysore grupa I
– 7:30 – 9:00 – praktyka mysore grupa II
– 9:00 – śniadanie z gorącymi przystawkami; po śniadaniu można sobie zrobić pakiety lunchowe-wycieczkowe (kanapki, owoce).
– 10.00-17.00 czas wolny; dla osób odpoczywających w Ośrodku. w ciągu dnia ok. godziny 14.00 będzie podany posiłek.
– 17:00 -18:00 – zajęcia warsztatowe
– 18:00 – obiadokolacja
– 20:00 – 20:30 – medytacje
* przez cały czas pobytu dostępne są napoje: herbaty, napoje na zimno
18.08.17 – wyjazd
– 6:00 – 7:30 – praktyka mysore grupa I
– 7:30 – 9:00 – praktyka mysore grupa II
– 9:00 – śniadanie
Prowadzi: Beata Darowska – Od wielu lat zainteresowana kulturą Dalekiego Wschodu. Kurs nauczycielski ukończyła m.in. u Johna Scotta, jednego z najbardziej doświadczonych i rozpoznawalnych nauczycieli. Regularnie uczestniczy i asystuje w jego warsztatach, podwyższając swoje nauczycielskie kwalifikacje. Prowadzi stałe zajęcia we Wrocławiu, organizuje warsztaty w całej Polsce oraz wraz z Basią Lipską szkoli nowych nauczycieli Ashtangi Vinyasy jogi.
Cena: 1250zł
Zaliczka 300zł rezerwuje miejsce na liście. Pozostałą część kwoty należy wpłacić do końca czerwca 2017.
Zapisy przez formularz: http://
Prosimy wpisać wybrany termin wakacji.
Szczególowy opis atrakcji:
Białowieża
– Białowieski Park Narodowy – chroni najlepiej zachowany fragment Puszczy Białowieskiej – ostatni na niżu Europy las naturalny, o charakterze pierwotnym, jaki przed wiekami rozciągał się w strefie lasów liściastych i mieszanych. Charakteryzuje się dużą różnorodnością biologiczną. W Parku występuje m.in. 809 gatunków roślin naczyniowych, ponad 3 tys. gatunków roślin zarodnikowych i grzybów, prawie 200 gatunków mchów i 283 gatunki porostów. Stwierdzono ponad 8 tys. gatunków bezkręgowców, ok. 120 gatunków ptaków lęgowych oraz 52 gatunki ssaków.
– Pokazowy Rezerwat Żubrów – Na powierzchni ok. 27 ha, w warunkach zbliżonych do naturalnych, prezentowane są wszystkie gatunki ssaków kopytnych żyjących w Puszczy Białowieskiej oraz duże drapieżniki. Kto przemierzając szlaki Puszczy Białowieskiej nie miał szczęścia, by zobaczyć żubra, może go zobaczyć w Rezerwacie. Prezentowana jest w nim grupa żubrów, złożona z dorosłego samca, kilku żubrzyc oraz ich potomstwa. W zagrodach żyją również łosie, jelenie, sarny i dziki. Atrakcję stanowi także możliwość zobaczenia watahy wilków i rysia. W
– Muzeum Przyrodniczo-Leśne – jest najstarszym muzeum w polskich parkach narodowych
i równocześnie najstarszym, czynnym muzeum województwa podlaskiego. Na ekspozycji stałej prezentowane są najbardziej charakterystyczne dla Puszczy zbiorowiska leśne (grąd, ols, łęg, bór sosnowy, borealna świerczyna bagienna), procesy ekologiczne (np. fazy rozkładu drewna) i zjawiska przyrodnicze (np. niezwykłe bogactwo gatunków królestwa grzybów i świata zwierząt). W części kulturowej ekspozycji ukazano sposoby historycznego użytkowania Puszczy na przestrzeni wieków (sianokosy, bartnictwo, przerób drewna na terpentynę i węgiel drzewny, wąskotorowe kolejki leśne).
– Park Pałacowy – został założony po 1895 r. jako integralna część prywatnej rezydencji myśliwskiej carów Rosji wzniesionej w latach 1889-1894. Widoczna na wzgórzu kępa dębów jest pozostałością ogrodu saskiego założonego w XVII wieku. Dęby, dziś ponad 250 letnie, posadzono na dziedzińcu XVIII wiecznej oficyny myśliwskiej Augusta III. Do dziś, Park Pałacowy pozostaje jedynym w Polsce istniejącym założeniem ogrodowym towarzyszącym carskiej rezydencji myśliwskiej. Obok wartości historycznych i przyrodniczych równie ważne są wartości użytkowe: aktualnie jest to jedyny większy i dobrze zachowany historyczny park funkcjonujący na obszarze południowego Podlasia.
– Obręb Ochronny Hwoźna – jest jednym z dwóch obrębów Białowieskiego Parku Narodowego.
Ta część BPN w szeroki sposób udostępniona jest dla turystyki pieszej i rowerowej, zimą – narciarskiej. Ponad 25 km szlaków pieszych i 14 km szlaków rowerowych przebiega przez najciekawsze fragmenty tej części Parku. Liczne obiekty, tj. drewniane kładki, punkty widokowe, tablice informacyjne ułatwiają zwiedzanie i poznawanie przyrody.
Starzyna
Malownicza, przygraniczna osada (wioseczka) na skraju Puszczy Białowieskiej. Atrakcją okolicy jest dwór modrzewiowy Jodłówka, położony w puszczy, w odległości 1,5 km od naszego domu. Zbudowano go na terenie dawnych rozległych ziem litewskiego rodu Sapiehów. Od XIX wieku do II wojny światowej majątek był własnością Wołycewiczów.
Werstok. Niebieska cerkiew parafialna
Wieś z bogatą historią, bo sięgającą aż 1574, kiedy to pojawiła się pierwsza wzmianka o miejscowości. Znajduje się tu cerkiew parafialna pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego ufundowana w 1768 przez Józefa Wilczewskiego (rotmistrza chorągwi Wielkiego Księstwa Litewskiego), do której należą mieszkańcy Starzyny i trzynastu innych wsi.
Orla. Szeptucha w cieniu synagogi.
Miejscowość z niezwykle bogatą historią i mieszaniną kultur. Jej nazwa, według legendy, wywodzi się od orłów, które miały tu swoje gniazda. Inna wersja wskazuje na rzeczkę Orlankę, która dała początek nazwie miejscowości. Jej początki sięgają XVI w. Stanął tu wówczas dwór Bohawitynowiczów.
Dubicze Cerkiewne. Niebieski cmentarz w lesie
Pół kilometra przed miejscowością, w lesie, znajduje się piękny, niebieski cmentarz prawosławny. Z powodu koloru, miejsce to bardziej kojarzy się z rajem, niż ze śmiercią. Nazwa Dubicz Cerkiewnych wywodzi się od słowa dub, czyli dąb. Są więc to Dęby Cerkiewne.
Kleszczele. Miasto królewskie
Kleszczele szczycą się mianem miasta królewskiego, gdyż w 1525 roku miała miejsce lokacja miasta królewskiego na prawie chełmińskim. W 1544 wzniesiono tu kościół wyposażony przez królową Bonę, a z roku 1560 pochodzi pierwsza wzmianka o dwóch parafiach prawosławnych.
* W przypadku rezygnacji z wyjazdu po 1 sierpnia wpłacona kwota nie ulega zwrotowi.