Ashtanga Joga z Beatą Darowską w Karkonoszach 30.01-05.02/2023

Powracamy z zimowym wydarzeniem, na które czekało wielu z Was! Ashtanga joga z Beatą Darowską w Karkonoszach to nic innego jak połączenie cudownej górskiej scenerii z dynamiczną praktyką ashtanga jogi.

Jeśli marzysz o odpoczynku zdala od zgiełku miasta, serdecznie zapraszamy do spędzenia wyjątkowego czasu razem z nami.
Wyjazd pozwoli Ci zregenerować ciało i umysł, a także odpocząć i naładować baterie na nadchodzące miesiące.
W programie intensywna praktyka Ashtanga Jogi dwa razy dziennie z doświadczoną nauczycielką Beatą Darowską.
Joga będzie prowadzona na poziomie dostosowanym do każdego ucznia. Zapraszamy osoby, które nigdy nie miały styczności z jogą, początkujące oraz zaawansowane. Zajęcia będą odbywać się dwa razy w ciągu dnia, rano i wieczorem. Intensywna praktyka ashtanga jogi w klimatycznej górskiej miejscowości to wszystko czego potrzebujesz aby się zrelaksować i nabrać energii!
Obiekt w którym będziemy mieszkać położony jest u podnóża Śnieżnych Kotłów na styku szlaków turystycznych prowadzących w Karkonosze.

Villa Sattva
to budynek przedwojennej szkoły podstawowej, który został odrestaurowany z dbałością o szczegóły. Mieści się wzdłuż potoku Wrzosówka w cichym i spokojnym Jagniątkowie. Pobyt tutaj to prawdziwy relaks i ukojenie dla duszy. Z obiektu można udać się w wyższe partie gór np. Śnieżne Kotły, a następnie granią w kierunku Śnieżki lub Szrenicy. Można również wyruszyć w niższe partie gór położone w lesie bukowo – dębowym. To tereny idealne na długie spacery, bieganie, czy jazdę rowerem. Kuchnia serwuje wyśmienite potrawy wegetariańskie oparte na naukach ajurwedy z zastosowaniem orientalnych przypraw.
W okolicy znajdują się również interesujące atrakcje, wśród nich można wymienić:
Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna – w willi w Jagniątkowie mieszkał niemiecki pisarz i noblista z 1912 roku – Gerhart Hauptmann. Po jego śmierci budynek przemieniono w muzeum gdzie można zwiedzać 5 sal: gabinet Gerharta Hauptmanna, bibliotekę, salę kominkową, jadalnię oraz hol – zwany „Halą Rajską”.
Szlaki turystyczne – z Jagniątkowa prowadzą dwa główne węzły szlaków: Pod Dębem i Jagniątków. Można udać się z nich do Szklarskiej Poręby, do schroniska Pod Łabskim Szczytem oraz do okolicznych, podgórskich miejscowości: Piechowice, Podgórzyn, Zachełmie, Borowice. Idealne rozwiązanie dla miłośników górskich wędrówek!
Zamek Chojnik w Sobieszowie – położony na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Można dojść do niego pieszo szlakami turystycznymi, a czas wędrówki wynosi ok. 1-1,5 godz. Ruiny zamku to niezwykła atrakcja Dolnego Śląska, która wiąże się z tajemniczymi legendami. Ponadto z zamku rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Karkonosze.

ASHTANGA JOGA
to opracowana w latach 40. XX wieku w Indiach dynamiczna odmiana Hatha Yogi. Istotą tej praktyki jest synchronizacja oddechu z ruchem podczas wykonywania konkretnej sekwencji pozycji – asan. To najbardziej wszechstronny trening, więc doskonały dla osób, które oczekują wyzwań fizycznych dla swoich mięśni. Efektem praktykowania Ashtanga Jogi jest oczyszczone i uzdrowione silne ciało o dobrej kondycji oraz pięknej sylwetce. Ashtanga Joga to medytacja w ruchu.
Prowadzi: Beata Darowska
Beata praktykuje Ashtanga jogę od kilkunastu lat. Doświadczona nauczycielka, uczennica Johna Scotta, od wielu lat asystuje mu na jego warsztatach i kursach w wielu krajach na świecie. Obecnie jest certyfikowanym przez niego nauczycielem na poziomie RYT 500.
Beata uczy na co dzień Ashtangi Jogi w Akademii Ruchu we Wrocławiu. Kształci nowych nauczycieli Ashtangi Vinyasy Jogi. Jest stale zapraszana do prowadzenia warsztatów i kursów w Polsce i za granicą.

Data: 30.01-05.02.2023
W planie wyjazdu przewidziane są 3 posiłki dziennie kuchni wegetariańskiej.

Koszt: 2 350 zł*
*Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na liście uczestników jest wpłata zadatku w wysokości 600 zł