Ashtanga Vinyasa Joga (TTC 200 godzin) z Beatą Darowską 2021/2022

Mamy przyjemność zaprosić na kolejną i oczekiwaną edycję kursu nauczycielskiego  Ashtanga Vinyasa Joga (TTC 200 godzin)  prowadzonego przez Beatę Darowską.

 

Beata jest bliską uczennicą, asystentką Johna Scotta i została wyznaczona, by ten kurs w jego imieniu i z jego aprobatą poprowadzić.
Kurs jest skierowany do osób praktykujących całą Pierwszą Serię (minimum 2 lata praktyki, nie jest konieczne wykonywanie pełnej wersji wszystkich pozycji), którzy chcieliby uczyć metodą Ashtanga Vinyasa Jogi a także do osób już uczących, ale potrzebujących poszerzyć swoją wiedzę. Bycie nauczycielem jest  wielkim  przywilejem i odpowiedzialnością. Jeśli czujesz, tak jak Beata, potrzebę pomagania innym, ten kurs dostarczy Ci wszystkich niezbędnych narzędzi, aby zostać dobrym nauczycielem.

Podczas całego kursu dowiesz się, jak bezpiecznie wykonywać i uczyć wszystkich pozycji z Pierwszej Serii Ashtanga Vinyasa Jogi, poznasz ich działanie i znaczenie. Beata czuje się odpowiedzialna, aby nauczyć Cię indywidualnego podejścia do każdego ucznia, poprzez  naukę wielu różnych korekt dla każdej asany, abyś mógł z powodzeniem uczyć zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Beata będzie głównym nauczycielem na tym kursie. Dzięki swojemu entuzjazmowi i zaangażowaniu, przeprowadzi Cię przez proces nauku i dołoży wszelkich starań, abyś zrozumiał i przyswoił cały materiał.

Zajęcia z anatomii jogi prowadzone przez Małgorzatę Kobus-Kwiatkowską, filozofii jogi oraz ajuwerdy prowadzone przez Piyusha Mittala, pranajamy, oraz podstaw marketingu będą integralną częścią tego kursu.

Liczba osób na kursie jest ograniczona.
Po jego  ukończeniu każda osoba będzie potrafiła uczyć Ashtanga Vinyasa Jogi z głębokim poczuciem pewności siebie i wiedzy. Beata zapewni wszystkim indywidualne wsparcie. Wszyscy uczestnicy kursu  otrzymają,  za zgodą Johna, jego materiały do nauki w formie podręcznika.
Ukończenie kursu nauczycielskiego, zakończone zdanym egzaminem,  będzie potwierdzone certyfikatem podpisanym i uznawanym przez Johna Scotta.

 

O Beacie Darowskiej

Założycielka Akademii Ruchu we Wrocławiu.

Od wielu lat zainteresowana kulturą Dalekiego Wschodu, Beata rozpoczęła swoją podróż w głąb siebie poprzez praktykę Aikido. Będąc aktywną fizycznie i silną, ale także kierując się intuicją, dążyła do znalezienia praktyki, która nie tylko stanowi wyzwanie dla ciała , ale także dotyka rozwoju wewnętrznego. Po drodze był także taniec jako forma ekspresji … Ale to joga stała się jej drogą.
Beata uznaje znaczenie duchowych poszukiwań. Umysł i ciało są nierozłączne. Wejście na matę dało jej poczucie pełni. Ujawniło ograniczenia umysłu i ciała, a jednocześnie zachęciło do przekraczania tych ograniczeń. Jak sama twierdzi, Ashtanga jest bardzo wymagająca. Wymaga czasu i cierpliwości.
Beata przez kilka lat ćwiczyła pilnie, podróżując po świecie, szukając nauczyciela i mentora, który by ją prowadził. Miała szczęście spotkać na swojej drodze i praktykować u bardzo dobrych nauczycieli: Lino Miele, Nancy Gilgoff, Prem Carlisi, Rolf Neikutenn i innych. Kiedy jednak poznała Johna Scotta, połączenie i więź były natychmiastowe. Niedługo po tym jak ukończyła u Johna kurs nauczycielski na poziomie RYT 200 zaczęła mu asystować na jego warsztatach i kursach w wielu krajach na świecie. Obecnie jest certyfikowanym przez niego nauczycielem na poziomie RYT 500.

Beata uczy na co dzień Ashtangi Jogi w Akademii Ruchu we Wrocławiu.
Kształci nowych nauczycieli Ashtangi Vinyasy Jogi na poziomie RYT 200.
Jest stale zapraszana do prowadzenia warsztatów i kursów w Polsce i za granicą.

Będąc bardzo doświadczonym nauczycielem, pozostaje pokorna i uczy z wielką uwagą i oddaniem. To poczucie bycia zauważonym. Bez względu na dzień czy konkretną praktykę, którą wybierasz, masz poczucie, że jest tam dla Ciebie, aby pomóc i prowadzić. Prawdziwa jakość nauczyciela uchwycona w miłej i łagodnej istocie.

 

Kurs będzie prowadzony w 4 modułach*:
Moduł 1: 9-14.11.2021
Moduł 2: 4-9.01.2022
Moduł 3: 1-6.03.2022
Moduł 4: 1-6.05.2022

 

Całkowity koszt: 7800zł
Gwarancją miejsca na kursie jest wpłata zadatku w wysokości 1500zł

 

Zapisy przez formularz na dole strony

Prowadzący:

Małgorzata Kobus-Kwiatkowska – Magister fizjoterapii, broniła pracy „Analiza ruchomości kręgosłupa i stawów biodrowych u kobiet i mężczyzn praktykujących Ashtanga Vinyasa Jogę” na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym. Nauczycielka jogi Ashtanga Vinyasa, certyfikowana przez Yoga Alliance. Założycielka kanału na YouTube „Anatomia Jogi w praktyce”, w którym opowiada o świadomej pracy z własnym ciałem podczas praktyki asan. Studentka podyplomowych studiów „Psychosomatyczne praktyki jogi” na AWF we Wrocławiu. Prowadzi warsztaty i kursy doszkalające dla nauczycieli jogi. Właścicielka Studio Anatomia Jogi w Lubinie.
Piyush Mittal – nauczyciel jogi i ajurwedy, wykładowca, inicjator, autor i współautor licznych warsztatów oraz kursów instruktorskich (m.in. na instruktora jogi klasycznej, na konsultanta i terapeutę ajurwedy). Uczeń mistrza Chandra Mohan Bhandari’ego, mianowanego ambasadorem jogi na świecie, od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje duchową wiedzę na temat medytacji, pranajamy, marma terapii i mindfulness. Założyciel i prezes Nirmala.pl Instytut Jogi i Ajurwedy (od 2017 roku). Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania. Jogę praktykuje od 35 lat.
Według niego „JOGA TO PRZEDE WSZYSTKIM TWOJA DROGA DO SIEBIE PRZEZ SIEBIE”
Ma doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. Zdobywał je między innymi jako organizator ponad 150 warsztatów i kursów (w latach 2012-2019) oraz czterech Międzynarodowych Naukowych Konferencji Jogi i Ajurwedy (w latach 2013-2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii (AYUSH) w Indiach; także jako prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego (w latach 2013-2017) oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu. Potrafi przystępnie przekazać głęboką wiedzę zawartą w Wedach, Upaniszadach, Bhagawadgicie i Jogasutrach, którą uzyskuje od Swami Sarvapriyananda. Posiada zdolność połączenia wiedzy jogi i ajurwedy. Wychodzi z założenia, że joga to opis człowieka ”kim on jest”, natomiast ajurweda stanowi „instrukcję obsługi” dla niego, pokazuje jak używać swojego ciała fizycznego i subtelnego oraz jak je ”konserwować, serwisować i w razie potrzeby naprawiać”.
Współpracował z doktorami Ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną, z którymi przeprowadził kursy Konsultanta Ajurwedy. Wykładał również mindfulness na studiach podyplomowych Holistyczne Zarządzanie Kapitałem Ludzkim. Prowadził zajęcia z jogi i ajurwedy na studiach podyplomowych Holistyczne Zarządzanie Samorozwojem. Joga i ajurweda dla kadry menadżerskiej na Politechnice Opolskiej.
*W przypadku konieczności zamknięcia szkoły w związku z sytuacją epidemicznązastrzegamy możliwość przesunięcia terminów zjazdów po konsultacji z uczestnikami lub przeprowadzenia części zajęć online.

 

Nie znaleziono żadnych pól.