https://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2024/01/BANNERY-te-mniej-fatalne-xD.jpg

Dziewięć planet: podróż z oddechem w głąb wewnętrznego kosmosu | 24.02.2024

by Autor

Mamy przyjemność zaprosić Cię na cykl warsztatów prowadzonych przez Nauczycieli uczestniczących w Kursie RYT 500, organizowanym przez Beatę Darowską.

Dziewięć planet: podróż z oddechem w głąb wewnętrznego kosmosu.

Pranayama to jeden z ośmiu aspektów jogi, kolejny po asanach. Poprzez praktykę asan poruszamy kości, mięśnie, stawy, oddziałujemy też na narządy wewnętrzne, ale to przez pracę z oddechem docieramy głębiej: do układu nerwowego, krwionośnego, limfatycznego i hormonalnego. Pranayama też jest wehikułem do kolejnych aspektów jogi, gdyż prowadzi nas do praktyki medytacji, a ta do samadhi.

Praktyka ćwiczeń oddechowych „Dziewięć planet” harmonizuje pięć żywiołów, siedem czakr, a przez to oddziałuje zarówno na ciało fizyczne, jak i umysł oraz ducha. Na poziomie fizycznym zwiększa pojemność płuc, pobudza krążenie, stymuluje układ odpornościowy, uzdrawia system nerwowy i hormonalny. Ponadto trenuje i stymuluje umysł wprowadzając praktykującego w stan wewnętrznej błogości.

„Pranayama reguluje myśli, pragnienia i czyny sadhaki, daje mu równowagę i potężną siłę woli niezbędną do tego, by zostać panem samego siebie. Jedynie praktyka przynosi siłę i wiedzę. Codzienna praktyka zapewnia sukces i stan doskonałej świadomości, w którym sadhaka uwalnia się od lęku przed śmiercią. Pranayama jest oknem jaźni. Dlatego nazywana jest wielką samodyscypliną i prawdziwą wiedzą o jaźni.”

B.K.S. Iyengar, Pranayama, sztuka oddychania w jodze.

Prowadząca: Dorota Różycka
Polonistka, bibliotekarka, nauczycielka jogi, terapeutka jogi hormonalnej. Jogę praktykuje kilkanaście lat, kurs nauczycielski 200h w nurcie Ashtanga Vinyasy Yogi ukończyła w 2018 roku w Akademii Ruchu u Beaty Darowskiej, obecne jest w trakcie kursu 500h. Interesują ją terapeutyczne aspekty jogi oraz techniki medytacyjne. Właścicielka Szkoły Jogi Ekam w Opolu, gdzie prowadzi zajęcia hatha yogi, ashtanga vinyasy yogi, jogi hormonalnej oraz zajęcia pranayamy i medytacji.

Akademia Ruchu zaprasza na warsztaty 24.02.2024 (sobota) o godzinie 11:30!

  • Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY
  • Zapisy w formularzu poniżej są obowiązkowe! Ilość miejsc jest ograniczona
  • O gwarancji miejsca decyduje kolejność zapisów

UWAGA: PULA WOLNYCH MIEJSC ZOSTAŁA WYCZERPANA – brak możliwości zapisu na warsztaty

AutorDziewięć planet: podróż z oddechem w głąb wewnętrznego kosmosu | 24.02.2024