Zajęcia z anatomii jogi prowadzone przez Małgorzatę Kobus-Kwiatkowską, filozofii jogi oraz ajuwerdy prowadzone przez Piyusha Mittala, pranajamy, oraz podstaw marketingu będą integralną częścią tego kursu.
Wszyscy uczestnicy kursu otrzymają, za zgodą Johna, jego materiały do nauki w formie podręcznika. Ukończenie kursu nauczycielskiego, zakończone zdanym egzaminem, będzie potwierdzone certyfikatem podpisanym i uznawanym przez Johna Scotta.
Założycielka Akademii Ruchu we Wrocławiu.
Od wielu lat zainteresowana kulturą Dalekiego Wschodu, Beata rozpoczęła swoją podróż w głąb siebie poprzez praktykę Aikido. Będąc aktywną fizycznie i silną, ale także kierując się intuicją, dążyła do znalezienia praktyki, która nie tylko stanowi wyzwanie dla ciała , ale także dotyka rozwoju wewnętrznego. Po drodze był także taniec jako forma ekspresji … Ale to joga stała się jej drogą.
Beata uznaje znaczenie duchowych poszukiwań. Umysł i ciało są nierozłączne. Wejście na matę dało jej poczucie pełni. Ujawniło ograniczenia umysłu i ciała, a jednocześnie zachęciło do przekraczania tych ograniczeń. Jak sama twierdzi, Ashtanga jest bardzo wymagająca. Wymaga czasu i cierpliwości.
Beata przez kilka lat ćwiczyła pilnie, podróżując po świecie, szukając nauczyciela i mentora, który by ją prowadził. Miała szczęście spotkać na swojej drodze i praktykować u bardzo dobrych nauczycieli: Lino Miele, Nancy Gilgoff, Prem Carlisi, Rolf Neikutenn i innych. Kiedy jednak poznała Johna Scotta, połączenie i więź były natychmiastowe. Niedługo po tym jak ukończyła u Johna kurs nauczycielski na poziomie RYT 200 zaczęła mu asystować na jego warsztatach i kursach w wielu krajach na świecie. Obecnie jest certyfikowanym przez niego nauczycielem na poziomie RYT 500.
Beata uczy na co dzień Ashtangi Jogi w Akademii Ruchu we Wrocławiu.
Kształci nowych nauczycieli Ashtangi Vinyasy Jogi na poziomie RYT 200.
Jest stale zapraszana do prowadzenia warsztatów i kursów w Polsce i za granicą.
Będąc bardzo doświadczonym nauczycielem, pozostaje pokorna i uczy z wielką uwagą i oddaniem. To poczucie bycia zauważonym. Bez względu na dzień czy konkretną praktykę, którą wybierasz, masz poczucie, że jest tam dla Ciebie, aby pomóc i prowadzić. Prawdziwa jakość nauczyciela uchwycona w miłej i łagodnej istocie.
Moduł 1: 07.11-12.11.2023 r.
Moduł 2: 02.01-07.01.2024 r.
Moduł 3: 19.03-24.03.2024 r.
Moduł 4: 30.04-05.05.2024 r.
Gwarancją miejsca na kursie jest wpłata zadatku w wysokości 1500 zł
ZAPISY POPRZEZ FORMULARZ PONIŻEJ!
Prowadzący:
Według niego „JOGA TO PRZEDE WSZYSTKIM TWOJA DROGA DO SIEBIE PRZEZ SIEBIE”
Ma doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. Zdobywał je między innymi jako organizator ponad 150 warsztatów i kursów (w latach 2012-2019) oraz czterech Międzynarodowych Naukowych Konferencji Jogi i Ajurwedy (w latach 2013-2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii (AYUSH) w Indiach; także jako prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego (w latach 2013-2017) oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu. Potrafi przystępnie przekazać głęboką wiedzę zawartą w Wedach, Upaniszadach, Bhagawadgicie i Jogasutrach, którą uzyskuje od Swami Sarvapriyananda. Posiada zdolność połączenia wiedzy jogi i ajurwedy. Wychodzi z założenia, że joga to opis człowieka ”kim on jest”, natomiast ajurweda stanowi „instrukcję obsługi” dla niego, pokazuje jak używać swojego ciała fizycznego i subtelnego oraz jak je ”konserwować, serwisować i w razie potrzeby naprawiać”.
Współpracował z doktorami Ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną, z którymi przeprowadził kursy Konsultanta Ajurwedy. Wykładał również mindfulness na studiach podyplomowych Holistyczne Zarządzanie Kapitałem Ludzkim. Prowadził zajęcia z jogi i ajurwedy na studiach podyplomowych Holistyczne Zarządzanie Samorozwojem. Joga i ajurweda dla kadry menadżerskiej na Politechnice Opolskiej.