https://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2024/02/BANNERY-te-mniej-fatalne-xD-1.jpg

Medytacja w praktyce – przegląd metod | 23.03.2024

by Autor

Mamy przyjemność zaprosić Cię na cykl warsztatów prowadzonych przez Nauczycieli uczestniczących w Kursie RYT 500, organizowanym przez Beatę Darowską.

Warsztaty dedykowane są przede wszystkim osobom, które medytacji nie praktykują, w swojej praktyce medytacji czują się niepewnie lub nie czerpią z niej przyjemności. Zapraszam również osoby, które medytują regularnie, chcą jednak pozostać otwarte na inne metody praktyki. Medytacja posiada wiele definicji, a co za tym idzie, istnieje wiele sposobów jej praktykowania. Podczas warsztatów doświadczysz kilku z nich: medytacji transcendentalnej, mindfulness oraz loving kindness.

Poprzez praktykę medytacji uspokajamy nasz układ nerwowy, harmonizujemy pracę półkul mózgowych, odmładzamy nasz umysł. Według badań naukowych medytowanie pomaga w problemach ze snem, przyspiesza gojenie ran, poprawia naszą samoocenę, a nawet pozytywnie wpływa na życie seksualne. Te i inne korzyści zostaną poruszone w trakcie warsztatów, jednak największy nacisk będziemy kłaść na praktykę, tak żeby każdy mógł doświadczyć medytacji poszczególnymi metodami i miał okazję rozwiać swoje ewentualne wątpliwości ich dotyczące. Przekonasz się, że zależnie od wybranej metody możemy osiągać różne cele.

Podczas warsztatów będziemy praktykować medytację w pozycji siedzącej, ubierz się więc tak, żeby było Ci ciepło i wygodnie – skarpetki, spodnie dresowe lub legginsy i sweter lub bluza. Jeśli niekomfortowe jest dla Ciebie siedzenie na podłodze, będziesz mógł/mogła użyć wałków czy koców.

Prowadząca: Joanna Gacka
„W 2022 roku ukończyłam kurs nauczycielski 200 h w nurcie Ashtanga Vinyasa Yogi i od tego roku uczę jogi w Opolu, w Szkole Jogi Ekam. Z wykształcenia jestem filologiem angielskim, a z powołania nauczycielką. Obecnie jestem w trakcie kursu RYT 500 h. W wolnym czasie czytam badania naukowe na temat związku ciała i umysłu. Wierzę, że optymalizując swoje ciało, jesteśmy w stanie osiągnąć spokojny umysł, uwolnić się od ego, poczuć się wolni i bezpieczni, bo dążenie do harmonii jest częścią naszej natury.”

.Akademia Ruchu zaprasza na warsztaty 23.03.2024 (sobota) o godzinie 11:30!

  • Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY
  • Zapisy w formularzu poniżej są obowiązkowe! Ilość miejsc jest ograniczona
  • O gwarancji miejsca decyduje kolejność zapisów
AutorMedytacja w praktyce – przegląd metod | 23.03.2024