Aerial Joga

Jeśli chcesz uczestniczyć w zajęciach inspirowanych jogą, koniecznie spróbuj Aerial Jogę. To połączenie jogi, akrobatyki i tańca z użyciem chusty, dzięki której mięśnie w pełni się rozluźniają, w konsekwencji czego zwiększa się elastyczność, przywraca równowaga, wzmacnia ciało bez obciążenia kręgosłupa. Ze względu na dużą popularność zajęć z jogi obowiązują zapisy. Rezerwacja przestaje być aktualna w przypadku ponad 10-minutowego spóźnienia.

aerial yoga wrocław |Akademia ruchu

Aerial joga to wyjątkowa technika, która dobroczynnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Regularne treningi zwiększają elastyczność ciała, rozluźniają mięśnie, odciążają kręgosłup i zmniejszają ból pleców. Warto dodać, że gimnastyka wykonywana w oderwaniu od podłoża pobudza mięśnie głębokie, a nieustanne podciąganie się do przywieszonej chusty wzmacnia ramiona.

Nie bez znaczenia jest również wpływ na sferę psychiki. Systematyczne zajęcia pomagają uwolnić się od stresu, poprawiają samopoczucie, dodają energii. Air joga (to inne określenie Aerial jogi) stanowi ogromne wyzwanie i stanowi okazję do przekraczania barier. To sprawia, że ćwiczenia dodają pewności siebie, budują wiarę we własne możliwości, wzmacniają psychicznie.

Skąd pochodzi technika?

Za twórczynię air jogi uznaje się tancerkę Michelle Dortignac. Kobieta od młodości interesowała się kulturą indyjską i szukała możliwości połączenia tradycyjnych, wschodnich praktyk z akrobatyką. W 2006 r. założyła ośrodek Unnata Aerial Yoga, do którego zaczęli zjeżdżać ludzie z całego świata. Obecnie prowadzi się w nim nie tylko zajęcia, ale również szkoli przyszłych trenerów. Należy podkreślić, że mistrzyni rozwijała swoje umiejętności jogińskie pod okiem autorytetów, np. nauczyciela Sri Dharma Mittra, który obecnie pełni funkcję dyrektora Centrum Dharma Yogi w Nowym Jorku.

Jak przebiegają zajęcia air jogi we Wrocławiu?

Asany, czyli pozycje, wykonuje się, używając specjalnej chusty przywieszanej do sufitu. Trening zaczyna się od rozgrzewki na podłodze. Następnie ciężar ciała przenosi się na materiał, a poszczególne układy ćwiczy się nad posadzką. Air yoga wymaga skupienia, dlatego pierwsze zajęcia mają na celu oswojenie się z taką formą gimnastyki oraz wyzbycie się lęków. Zajęcia są otwarte dla wszystkich – rozpoczynamy rozgrzewką, a następnie stopniowo przechodzimy od prostych pozycji do tych bardziej zaawansowanych. Nie jest potrzebne żadne doświadczenie!

Aerial Joga – wszystkie poziomy

Jest to grupa początkująca, otwarta, do której można dołączyć w dowolnym momencie, nie trzeba mieć żadnych podstaw w jodze czy gimnastyce, nie jest też konieczne uczestniczenie we wcześniejszych zajęciach. Na tych zajęciach uczymy się balansowania w chuście, wykonujemy podstawowe figury akrobatyczne oraz pracujemy nad rozwojem siły rąk i brzucha.

Aerial Joga – poziom zaawansowany

Zajęcia przeznaczone są dla osób zaawansowanych w praktyce, które uczęszczały już na Aerial jogę lub ćwiczyły na szarfach bądź chustach akrobatycznych. Na zajęciach wykonujemy zaawansowane figury na chustach, wymagające precyzji, siły i umiejętności zdobytych na zajęciach Aerial dla początkujących.

Aerial Kids

To zajęcia przeznaczone dla dzieci od 10. roku życia. Te oryginalne zajęcia ruchowe łączą w sobie elementy akrobatyki, gimnastyki, jogi i tańca. Jest to świetny sposób, aby rozwijać dziecko emocjonalnie i fizycznie, poskromić wewnętrzne lęki i nauczyć się latać! Na pierwszych zajęciach nauczycielka opowie jak ćwiczyć przy pomocy hamaka, nauczy poprawnej i bezpiecznej techniki balansowania w powietrzu. Wszystkie treningi zaczynają się od rozgrzewki. Ćwiczenia i asany na zajęciach dobrane z uwzględnieniem dziecięcej fizjologii. Bujanie, lot nad ziemią, przewroty i wchodzenie po hamaku dają poczucie radości, szczęścia i satysfakcji. Zajęcia kończą się odpoczynkiem, rozluźnieniem w chuście poprzez powolne kołysanie. Z pomocą Aerial Kids twoje dziecko wzmocni mięśnie, uelastyczni i rozwinie ciało, poprawi swoją postawę, polepszy pamięć i pracę mózgu, a także przezwycięży strach.

Zalecenia i forma odzieży:

– zaleca się ubrać w wygodną, zakrywającą tułów i nogi odzież (przylegająca koszulka z krótkim rękawem lub top, obcisłe legginsy, skarpetki), aby nie narazić odkrytej skóry na otarcia od hamaka,
– należy zdjąć przed zajęciami wszystkie ozdoby (biżuteria: kolczyki, łańcuszki, zegarki, bransoletki), aby nie uszkodzić jej lub nie zgubić
– nie wolno ćwiczyć na pełny lub całkiem pusty żołądek: zaleca się nie jeść ok. 2 godziny przed praktyką,
– niewskazane jest robić ćwiczenia do góry nogami w ciągu pierwszych trzech dni miesiączki.

Przeciwwskazania do treningu:

jaskra; niedawno przebyte operacje i zabiegi chirurgiczne; niedawno przebyte urazy głowy; choroby serca, niedawno przebyty zawał; bardzo wysokie lub bardzo niskie ciśnienie; skłonności do mdlenia, częste zawroty głowy; osteoporoza; zespół cieśni nadgarstka; ostre stany zapalne stawów; zapalenie zatok; przepuklina krążka międzykręgowego; choroby ośrodkowego układu nerwowego (padaczka, epilepsja); botoks (w ostatnich 6 godzinach).

Zapraszamy do naszej siedziby zlokalizowanej we Wrocławiu, aby spróbować swoich sił w aerial jodze. Zapisz się już teraz w strefie klienta.

Super zajęcia :) Uwielbiam to uczucie unoszenia się w powietrzu.Anna
Joga i latanie? Zdecydowanie jestem tak! :)Dorota

SPRAWDŹ TAKŻE INNE ZAJĘCIA