https://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2023/11/BANNERY-te-mniej-fatalne-xD.jpg

Przejścia i przeskoki w praktyce Ashtangi z Piotrem Stawińskim | 06.01.2024

by Autor

Mamy przyjemność zaprosić Cię na cykl warsztatów prowadzonych przez Nauczycieli uczestniczących w Kursie RYT 500, organizowanym przez Beatę Darowską.

Vinyasa, czyli ruch połączony z oddechem, jest w praktyce Ashtanga Vinyasy Jogi dynamicznym łącznikiem pomiędzy wykonywanymi asanami. Vinyasa tworzy z praktyki Ashtangi piękną choreografię i medytację w ruchu.

Niektóre z elementów Vinyasy, jak np. przeskoki w tył i w przód, wymagają wzmocnienia ciała i czasem długiej, cierpliwej i systematycznej praktyki jeśli chcemy osiągnąć rezultat płynnego unoszenia się nad matą. Tak wykonywane przejścia, dają dużo satysfakcji w czasie praktyki, wzmacniają poczucie jakości medytacji w ruchu i budują siłę potrzebną do wykonywania wielu trudniejszych asan. Niewiele osób jest w stanie wykonać płynne przejścia zaraz na początku swojej przygody z Ashtangą. Zwykle brakuje siły, wytrzymałości, mobilności albo po prostu odwagi 🙂.

W czasie warsztatów rozłożymy przeskoki na części pierwsze!
Nauczymy się jak rozgrzać i przygotować ciało do bezpiecznego wykonywania różnych wersji tych ewolucji i poznamy ćwiczenia wspierające rozwój siły i walki ze strachem 🙂.

Prowadzący: Piotr Stawiński
Jogin, ojciec i przedsiębiorca. Od dziecka uzależniony od szeroko pojętego ruchu. Przez ok. 15 lat lat zajmował się tańcem towarzyskim, później 10 lat działał jako tancerz i aktor u Jacka Gębury przy Teatrze Capitol we Wrocławiu. Po raz pierwszy potrzebę wejścia na ścieżkę jogi poczuł podróżując po Azji. Od 2016 roku praktykuje Ashtangę w Akademii Ruchu u Beaty Darowskiej. Uczestniczył także w warsztatach i zajęciach u Johna Scotta oraz Eddiego Sterna. W 2021 ukończył kurs nauczycielski Ashtanga Vinyasa Jogi (TTC 200 godzin) prowadzonego przez Beatę Darowska.

Akademia Ruchu zaprasza na warsztaty 06.01.2024 (sobota) o godzinie 11:30!

  • Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY
  • Zapisy w formularzu poniżej są obowiązkowe! Ilość miejsc jest ograniczona
  • O gwarancji miejsca decyduje kolejność zapisów
AutorPrzejścia i przeskoki w praktyce Ashtangi z Piotrem Stawińskim | 06.01.2024