Vinyasa Krama wg Matthew Sweeneyea – Krystian Mesjasz w Akademii Ruchu 13-14/01/2024

Zapraszamy Was na weekend z systemem Vinyasa Krama Mandiram stworzonym przez Matthew Sweeneya oraz jedną z jego głównych praktyk – Sekwencją Lwa.

Spotkanie rozpoczniemy od krótkiego wstępu dotyczącego całej struktury VKM. Uzyskamy dzięki temu szerszy obraz i kontekst sekwencji, które się w nim znajdują oraz zasad praktyki. Zapoznamy się z jedną z fundamentalnych technik „Ujjayi 123 Pauza”, która w niesamowity sposób wpływa na jakość praktyki zwiększając koncentrację, skupienie i sposób pracy z oddechem. W doskonały sposób przekazuje istotę praktyk opartych o system vinyasy.

Praktykując asany skupimy się na Sekwencji Lwa. Wykonamy ją w formie prowadzonej, aby poznać jej strukturę, dynamikę i energię. Kolejnego dnia każdy z uczestników będzie miał okazję samodzielnie ją powtórzyć i otrzymać niezbędne wskazówki i uwagi. Zanurzymy się również w genialnie skonstruowaną technikę klęczących dropbacków, które w niesamowicie precyzyjny sposób przygotowują do pracy z dynamicznymi wygięciami. Poświęcimy również jeden panel zajmując się biomechaniką wybranych asan, tak aby zrozumieć i poznać trudniejsze pozycje występujące w sekwencji.

Simha Krama składa się z kilku sekcji skupiających się na różnej formie pracy z ciałem. Głównym jej celem jest wzmocnienie ciała, zbudowanie siły oraz nauczenie właściwej stabilizacji. Mamy w niej różne warianty pozycji stojących, warianty otwierające biodra, obręcz barkową i klatkę piersiową oraz wygięcia odciążające dolny odcinek kręgosłupa. Cała sekwencja zbudowana jest w logicznym ciągu pozwalającym w doskonały sposób przygotować ciało od głębokich wygięć do tyłu.

JAKIE KORZYŚCI DAJE PRAKTYKA SEKWENCJI LWA?
– wzmocnienia nóg i uelastycznia biodra
– wzmacnia i rozciąga mięśnie brzucha
– uelastycznia ramiona i barki
– otwiera górną części pleców i klatkę piersiową
– rozluźnia stawy krzyżowo-biodrowe
– buduje siłę i stabilizację w całym ciele
– pomaga holistycznie przygotować ciało do wygięć do tył

—————————————————-
PROGRAM:

Sobota 13/01/2024:
9.00 – 9.45 – Czym jest system Vinyasa Krama Mandiram
9.45 – 11.00 – Esencja Vinyasy – Ujjayi 123 Pauza
11.30 – 13.30 – Sekwencja Lwa
13.30 – 14.30 – Klęczące dropbacki

Niedziela 14/01/2024:
9.00 – 11.30 – Self Practice – indywidualne wskazówki
12.00 – 14.00 – Mechanika trudniejszych pozycji
14.00 – 14.30 – Viloma Pranajama
——————————————————-

Cena promocyjna EARLY BIRD do 10.12.2023 : 490 PLN
Cena normalna : 620 PLN

PROWADZĄCY:
Krystian Mesjasz jest nauczycielem ashtanga yogi oaz vinyasa kramy. Publikował w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu „Boso Na Macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Od czasu do czasu występuje w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematu. Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore w Indiach oraz do Vinyas Kramy przez Matthew Sweeneya. Napisał bestsellerowy ebook “Joga dla początkujących i nie tylko” oraz książkę “Jogiczna podróż do siebie”. Współpracuje z Portalem Yogi, tworząc sesje do praktyki online. Opracowuje też autorskie kursy, które można znaleźć na stronie www.mesjaszyoga.com. Prowadzi warsztaty w całej Polsce, pomagając swoim uczniom rozwijać praktykę jogi i medytacji.