Warsztaty selfpractice: Samoregulacja poprzez Ashtangę | 15.06.2024

Mamy przyjemność zaprosić Cię na cykl warsztatów prowadzonych przez Nauczycieli uczestniczących w Kursie RYT 500, organizowanym przez Beatę Darowską.

Serdecznie zapraszamy na warsztat selfpractice z Miłką Hutną, gdzie troska o ciało, umysł i ducha odbywa się w delikatny i wyważony sposób. Odkryj, jak praktyka Ashtangi może być wsparciem i terapią dla Ciebie każdego dnia.

Ashtanga joga jest znana jako praktyka intensywna, wymagająca wielkiej siły i dyscypliny. Tradycyjnie zaleca się praktykę 6 dni w tygodniu, najlepiej codziennie pełną serię, z wyjątkiem dni pełni i nowiu. Choć rozpoczęcie przygody z Ashtangą w ten sposób może być inspirujące, czy możliwe jest kontynuowanie tej praktyki przez całe życie?

Co zrobimy, gdy doświadczymy kontuzji, ciężkiego dnia czy intensywnego okresu w życiu prywatnym lub zawodowym? Czy w takich chwilach nadal możemy praktykować Ashtangę?
Na warsztacie skupimy się na łagodniejszej stronie praktyki. Na delikatności i trosce o siebie, na zrozumieniu tego, co przeżywamy i czujemy. Następnie na dostosowaniu praktyki tak, aby służyła nam, była naszym wsparciem i codzienną terapią.

Milka zachęca do codziennego wchodzenia na matę, ale bez oczekiwań. Traktujmy swoją praktykę jak lustro, które pokazuje nam, gdzie jesteśmy dzisiaj. Patrzmy w to lustro bez osądzania, z akceptacją i wyrozumiałością dla siebie. Rób to, co dzisiaj służy Tobie, i bądź wdzięczny za możliwość spotkania się ze sobą każdego dnia.

Co obejmie warsztat?

  • Ceremonię herbaty
  • Metody uważności, medytacji i pranayamy
  • Mindful movement – praktykę uważności w ruchu
  • Zmodyfikowaną praktykę Ashtangi (odpowiednią nawet na najgorsze dni)
  • Prowadzoną relaksację

Co zyskasz dzięki temu warsztatowi?
Nauczysz się różnych metod słuchania siebie z czułością i miłością.
Będziesz potrafił ocenić, czego potrzebujesz każdego dnia, aby poczuć harmonię w ciele i umyśle.
Nauczysz się modyfikować praktykę Ashtangi w zależności od swojego stanu emocjonalnego, cielesnego i dostępnego czasu.

Dla kogo jest warsztat?
Dla każdego, zarówno doświadczonych joginów, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę lub po prostu są zainteresowani. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją praktykę jogi, znaleźć równowagę i spokój w codziennym życiu oraz nauczyć się słuchać swojego ciała i umysłu z miłością i wyrozumiałością.

Prowadząca: Miłka Hutna
Miłka, biolog z wykształcenia, od dawna interesuje się tym, jak poprzez świadomą pracę z ciałem, oddechem i medytacją możemy wpływać na nasz umysł. Jej przygoda z Ashtangą rozpoczęła się 12 lat temu, kiedy zakochała się w niej od pierwszych zajęć w Akademii Ruchu. Od ponad 7 lat uczy jogi w Londynie. Jest nauczycielką RYT 200 i aktualnie kontynuuje kurs RYT 500 z Beatą Darowską.
Uczyła się u wielu znanych nauczycieli, takich jak Manju Jois, Saraswati Jois, John Scott, Nancy Gilgoff, Scott Johnson i Hamish Hendry. Regularnie jeździ do Mysore, gdzie praktykuje z Sharathem Jois, od którego otrzymała autoryzację do nauczania. Milka jest także mamą 2-latka, a jej podróż przez macierzyństwo wpłynęła na jej bardziej otwarte podejście do praktyki i nauki jogi. Jako nauczycielka jogi, Miłka stara się tworzyć przestrzeń, w której studenci mogą odkrywać i rozwijać swoją praktykę nie tylko fizycznie, ale także emocjonalnie i mentalnie. W swoim nauczaniu Miłka stara się, aby każdy uczeń poczuł, że praktyka należy do nich samych. Chce, aby zrozumieli, że oni sami najlepiej wiedzą, co im służy lub nie, i że w pewien sposób, każdy jest swoim własnym guru.

Akademia Ruchu zaprasza na warsztaty 15.06.2024 (sobota) o godzinie 11:30!

  • Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY
  • Zapisy w formularzu poniżej są obowiązkowe! Ilość miejsc jest ograniczona

UWAGA – BRAK WOLNYCH MIEJSC W WYZNACZONYM TERMINIE