https://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2024/03/D65C89C6-269F-4FA0-BBBE-BC254583EC36.png

Warsztaty SZTUKA ODPOCZYNKU | 13.04.2024 (sobota)

by Autor

Zapraszamy Cię na „Sztukę Odpoczynku”, czyli warsztaty totalnej czilerki, podczas których Marcelina pokaże Ci, jak przy pomocy jogi, pracy z oddechem i technik relaksacyjnych możesz świadomie wprowadzić swój układ nerwowy w stan regeneracji i rozluźnienia.

Warsztat został stworzony w oparciu o system jogi powięziowej, neurojogi (joga przyjazna układowi nerwowemu) oraz wiedzy z zakresu psychosomatyki.

Techniki te będą obejmowały:

  • delikatne sekwencje kojącego ruchu i automasażu
  • elementy medytacji uważności oraz pracy z oddechem
  • relaksację z elementami jogi nidry i kąpieli w dźwiękach mis tybetańskich, dzwonków koshi oraz głosu prowadzącej.

Dla kogo jest ten warsztat?

Dla każdego, kto czuje że ma ochotę spotkać się ze sobą poprzez uważny kontakt z ciałem i ruch. Nie ma potrzeby wcześniejszego doświadczenia jakichkolwiek technik ruchowych. Praktyka skierowana jest do osób pełnoletnich.

Szczególnie skorzystać z niego mogą osoby, które:

  • chcą zwiększyć świadomość ciała i pogłębić kontakt ze sobą
  • potrzebują odpocząć i rozluźnić się
  • potrzebują zregenerować i wyregulować swój układ nerwowy
  • chcą poznać bliżej praktykę jogi powięziowej
  • dużo się stresują i/lub doświadczają zjawiska stresslaxingu (stres przed relaksacją)
  • potrzebują przestrzeni, w której mogą zająć się tylko sobą

PROWADZĄCA:
Marcelina Korycka – psycholożka, joginka i trenerka relaksacji.

Jestem zafascynowana ludzkim ciałem, a w szczególności układem nerwowym. Jaram się psychosomatyką, czyli odnajdywaniem powiązań pomiędzy umysłem i ciałem. W praktyce jogi i tańca intuicyjnego poszukuję poczucia błogości i przyjemności płynącej z ruchu. Interesuje mnie terapeutyczny wpływ ruchu i świadomej pracy z ciałem na proces rozwoju człowieka.

Obecnie pracuję jako psycholożka z dziećmi i dorosłymi. Wiedzę i doświadczenie w temacie warsztatów, które proponuję zdobywałam na kursie Technik Terapii Tańcem i Ruchem w Ośrodku Iba oraz wielu kursach jogi: m.in u Małgorzaty Kobus-Kwiatkowskiej (Anatomia Jogi), u Agi Sobisz (neurojoga) oraz Wojtka Karczmarzyka (joga powięziowa integralnie)

W swojej pracy, zarówno jako psycholożka i instruktorka jogi, łączę różne narzędzia i podejścia, aby wspierać osoby w odzyskiwaniu równowagi i poszerzaniu „narzędziownika” służącego budowaniu kontaktu ze sobą i samoregulacji.

W wolnych chwilach wzdycham, tańczę, mruczę, czasem śpiewam i poruszam się w poszukiwaniu ulgi i ukojenia. Uwielbiam być w naturze, pić herbatę o smaku umami i przytulać się.

ZAPISY:

Liczba miejsc ograniczona.

Data: 13.04.2024 (sobota) – godzina 12:00-15:00
Cena: 150 PLN
Zapisy: w formularzu poniżej

AutorWarsztaty SZTUKA ODPOCZYNKU | 13.04.2024 (sobota)