Wiosenny WARSZTAT Yin i Myoyin | 26.04.2025

Warsztat ten pomoże Ci uwolnić stres i napięcie utrzymywane w tkankach łącznych, promując zdrowie powięzi i przepływ energii w meridianach, zachowując jednocześnie przestrzeń do głębokiego odpoczynku i odżywiania energii.

Joga Yin, pierwotnie zwana Jogą taoistyczną, to łagodna – lecz nie zawsze prosta forma jogi.
Stworzona przez miłośnika sztuk walki Paulie Zinka, nauczyciela jogi i mistrza sztuk walki. Wywodząca się z Hatha Jogi inspirowana sztukami walki Kung Fu oraz starożytną medycyną chińską (praca z meridianami).

Jest to dość nowa forma Jogi a jej obecną nazwę zawdzięczamy Paulowi Grilley i Sarze Powers, którzy przyczynili się do rozwoju i rozpowszechnieniu się tej praktyki, wzbogacając ją w psychologię duchową, naukę o anatomii funkcjonalnej i aspekt medytacji buddyjskiej.

Większość znanych nam form jogi opiera się głównie na aktywnej, dynamicznej praktyce angażującej mięśnie (tkanki Yang). Yin Joga to druga połowa naszej praktyki Jogi pozwalająca nam ćwiczyć głębsze tkanki Yin – czyli nasze więzadła, ścięgna, stawy, ale przede wszystkim powięzi (tkanki łączne).
Myoyin to praktyka stworzona przez Jo Phee, znaną nauczycielkę yin jogi, która łączy w sobie elementy masażu powięziowego oraz yin jogi. Masaż powięziowy MFR obejmuje różne techniki i praktyki, które mają na celu rozluźnienie napiętych mięśni szkieletowych oraz zmniejszenie napięcia w tkance łącznej (powięzi – fascia), która otacza, łączy, oddziela i podtrzymuje mięśnie. Mięśnie (myo) oraz powięź (fascia) tworzą w istocie nierozerwalną całość, która funkcjonuje wspólnie i wzajemnie na siebie wpływa.
Podczas praktyki Jogi i masażu Myoyin skupimy się głównie na kończynach dolnych (stopy, nogi, pośladki, biodra i dolne plecy). Praktyka Yin jogi obejmie pozycje siedzące lub leżące, wpływające na oczyszczanie organizmu, odporność i niezakłócony przepływ energii.

W ramach naszej praktyki yin jogi możemy ćwiczyć sekwencje pozycji, które bezpośrednio skupiają się na obszarach ciała fizycznego, a także na określonych liniach meridianów.
Meridiany są uważane za kanały, którymi przepływa Qi lub Prana. Qi jest podstawową siłą życiową organizmu. Kiedy mamy wystarczającą ilość Qi płynnie przepływającą przez meridiany, mamy zdrowie i długowieczność w ciele i umyśle. Wiosną swój szczyt energetyczny osiągają wątroba i woreczek żółciowy, dlatego warto o nie zadbać w tym czasie. Parą meridianów związaną z tym okresem są meridiany wątroby i woreczka żółciowego.

Plan Warsztatów:
• Medytacja I Pranayama
• Praktyka MyoYin I Yin Yoga
• Relaksacja

Termin: 26.04.2025 / godz. 14:00-16:30
Miejsce: Shakti Shala Akademia Ruchu, Wrocław
Koszt: 120 zł
Zapisy: w formularzu na dole strony
 
Prowadząca: Anna Jaworska
Podróżniczka, miłośniczka gór, natury, tańca i mantr, życia w harmonii z natura i w zgodzie ze sobą.
Z wykształcenia mgr TESOL (Uczenie języka angielskiego jako drugiego języka), Uniwersytet Stanowy w Buffalo, NY, USA oraz absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu , z zamiłowania joginka. Przez blisko 20 lat mieszkała za granica, pracując jako nauczyciel języka angielskiego i Jogi.
Posiada międzynarodowe uprawnienia instruktora Hatha Ashtanga Yoga 200H uzyskane w Risikesh w Indiach (2018) oraz 40H Yin Yoga & Myofacial Release Teacher Training uzyskane w Polsce (2023).
Dla mnie Joga to przede wszystkim praktyka duchowa prowadząca do głębszego rozumienia Siebie i Świata. Pragnę wspierać ludzi w ich jogowej Podróży do Siebie. Od 2018 regularnie prowadzę zajęcia jogi za granica, a od 2021 roku w Polsce. Tworze warsztaty jogowe i organizuje wyjazdy z joga. Regularnie uczestniczę w warsztatach i kursach, aby poszerzać swoja wiedzę i doświadczenie by jeszcze lepiej przekazywać je innym.
Prowadzę regularne zajęcia grupowe w Wałbrzychu. Od 2022 prowadzi zajęcia jogi z seniorami na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Wałbrzychu.
Zajęcia Jogi ze mną to przestrzeń do budowania świadomość ciała, głębszego samopoznania i duchowego wzrostu. Ufam całym sercem w transformująca moc Jogi. Praktyki obejmują wzmacniające Vinyasy, podstawy Ashtanga, relaksacyjno-restoratywna joga Yin, praca z czakrami, techniki medytacji, relaksacji i jogi nidry dla uzyskania spokoju wewnętrznego i harmonii.