WITAMY W AKADEMII RUCHU


O nas

Nasze Studio

Akademia Ruchu, to miejsce stworzone przede wszystkim z pasji i miłości do jogi. Z myślą o tych, którzy poszukują sprawności fizycznej oraz uspokojenia umysłu i relaksacji. Oferujemy zajęcia dla początkujących i zaawansowanych, w małych grupach, zapewniając kameralną atmosferę. Prowadzimy zajęcia dynamicznej Ashtanga joga, relaksującej Yin joga, jogę w chustach (Aerial joga), Kundalini joga , Vinyasa joga, Joga dla seniorów, Shakti Dance, Joga dla kręgosłupa. U nas każdy znajdzie zajęcia odpowiednie dla siebie. Znajdziesz nas w samym centrum tętniącego życiem Wrocławia.
Funkcjonujemy od 2005 roku.
Szkoła wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.02/00110/2010.


Nasi

nauczyciele

Beata Darowska
Ashtanga Mysore
Beata Darowska
Założycielka Akademii Ruchu we Wrocławiu.

Od wielu lat zainteresowana kulturą Dalekiego Wschodu, Beata rozpoczęła swoją podróż w głąb siebie poprzez praktykę Aikido. Będąc aktywną fizycznie i silną, ale także kierując się intuicją, dążyła do znalezienia praktyki, która nie tylko stanowi wyzwanie dla ciała , ale także dotyka rozwoju wewnętrznego. Po drodze był także taniec jako forma ekspresji … Ale to joga stała się jej drogą.

Beata uznaje znaczenie duchowych poszukiwań. Umysł i ciało są nierozłączne. Wejście na matę dało jej poczucie pełni. Ujawniło ograniczenia umysłu i ciała, a jednocześnie zachęciło do przekraczania tych ograniczeń. Jak sama twierdzi, Ashtanga jest bardzo wymagająca. Wymaga czasu i cierpliwości.

Czytaj więcej

www.beatadarowska.pl

Adrianna Banaszyńska
Kundalini Joga
Adrianna Banaszyńska
Prowadzi zajęcia Kundalini jogi. Ukończyła międzynarodowy, certyfikowany kurs nauczycielski Kundalini Yogi według przekazu Yogi Bhajana.  Cykliczne uczestniczy również w warsztatach Białej Tantry. Z Kundalini jogą  zetknęła się pierwszy raz w 2010 roku. Od tej pory ta wyzwalająca i uzdrawiająca technika stała się jej codziennością – joga to dla niej ścieżka miłości. 

Umów się na zajęcia
Emilia Jaworska
Ashtanga Mysore
Emilia Jaworska
Prowadzi zajęcia Ashtanga joga Mysore. Rozpoczęła swoją praktykę w Akademii Ruchu Już podczas pierwszego spotkania z jogą, wiedziała, że ta praktyka zagości na stałe w jej życiu . Ashtanga joga to dla niej możliwość spotkania się z samym sobą, konfrontowania się z wewnętrznymi słabościami, a także radościami.Ukończyła kurs nauczycielski Ashtanga Vinyasa Yoga u Beaty Darowskiej na poziomie RYT 200. Od tego czasu wciąż poszerza swoją wiedzę dzięki warsztatom m.in. z Johnem Scottem oraz Stu Girlingiem, a także na studiach podjętych na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Umów się na zajęcia
Gosia Sobolewska
Ashtanga Mysore
Gosia Sobolewska
Praktykuje Ashtanga Vinyasa Jogę już kilka lat. Od zawsze w Akademii Ruchu pod opieką Beaty Darowskiej. Ukończyła kurs nauczycielski TTC 200H Ashtanga Vinyasa Yoga, a swoje umiejętności ciągle podnosi, uczestnicząc także w licznych warsztatach prowadzonych, m.in. przez Basię Lipską-Larsen, Nancy Gilgoff, Manju Joisa i Johna Scotta.

Umów się na zajęcia
Olena Borshchova
Aerial Joga
Olena Borshchova
Prowadzi zajęcia Aerial jogi, nazywane jogą w chustach lub jogą w hamakach. Na ten rodzaj jogi trafiła 6 lat temu  i była to miłość od pierwszych zajęć. Było to dla niej coś nowego, nieznanego, ale i przyjemnego. Aerial joga to jej największa pasja, którą stara się zarażać praktykujące u niej osoby. W swoich zajęciach łączy jogę z elementami tańca i gimnastyki.
W 2017 roku ukończyła kurs Antigravity Yoga. W Akademii Ruchu dzięki swojemu zaangażowaniu i kreatywności zainspirowała tą formą jogi sporą grupę ćwiczących. 
Umów się na zajęcia
Diana Weiss
Ashtanga Mysore
Diana Weiss
9 lat temu po raz pierwszy zetknęła się z jogą. Od tamtego czasu poszukiwała praktyki, która zostanie z nią na dłużej. W 2015 roku przyszła na Ashtanga jogę do Akademii Ruchu. To w niej odnalazła drogę, którą wiernie podąża z myślą, że jogi nie praktykujemy po to, by być lepszym w samej praktyce, lecz by stawać się lepszym w życiu. Zarówno joga, jak i wspinaczka, która jest jej pasją, są dla niej procesem, który dokonuje się w człowieku z każdym kolejnym dniem praktyki i każdą podjętą drogą w skale. Ukończyła kurs Asthanga Vinyasa Yoga u Beaty Darowskiej na poziomie RYT 200. Brała również udział w warsztatach z Manju Joisa, Johna Scotta, Stu Girling.
Słowami Davida Good’a zachęca wszystkich, którzy jeszcze nie podjęli swojej praktyki: Nie musisz być rozciągnięty, żeby praktykować jogę – wystarczy, że zechcesz otrzepać się z kurzu…. i zobaczyć, co się stanie.
Umów się na zajęcia
Piotr Stawiński
Ashtanga Joga
Piotr Stawiński

Jogin, ojciec i przedsiębiorca. Od dziecka uzależniony od szeroko pojętego ruchu. Przez ok. 15 lat lat zajmował się tańcem towarzyskim, później 10 lat działał jako tancerz i aktor u Jacka Gębury przy Teatrze Capitol we Wrocławiu. Po raz pierwszy potrzebę wejścia na ścieżkę jogi poczuł podróżując po Azji. Od 2016 roku praktykuje Ashtangę w Akademii Ruchu u Beaty Darowskiej. Uczestniczył także w warsztatach i zajęciach u Johna Scotta oraz Eddiego Sterna. W 2021 ukończył kurs nauczycielski Ashtanga Vinyasa Jogi (TTC 200 godzin) prowadzonego przez Beatę Darowską.

Jagoda Białek
Natural Movement
Jagoda Białek

Kocha pracę z ludźmi i pragnie zachęcać do wielopoziomowego rozwoju, aby żyć w zdrowiu i szczęściu. Pasjonat odkrywania ludzkich możliwości cielesnych jak i tych subtelnych, energetycznych. Pracuje z ruchem jako trener personalny głównie w formie holistycznych treningów, pochylając się nad aspektem świadomości ciała, mobilności i akceptacji siebie. Wymiary subtelne odkrywa poprzez pracę z technikami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, a także poprzez autostymulacje, yin jogę i medytacje.

Sara Nowacka
Aerial Joga
Sara Nowacka

Od 2013 roku eksplorująca różne rodzaje jogi i ruchu w ogóle, od 2017 nauczycielka jogi. Certyfikowana Instruktorka Animal Flow i Aerial Jogi oraz Vinyasa Kramy.
Organizuje wiele wydarzeń- Warsztaty Aerial Jogi dla początkujących, Warsztaty Medytacji i Pranayamy, Jogę Na Trawie w sezonie oraz wyjazdy weekedowe z jogą i Wycinkami W Termosie. Prowadzi kanał na YouTube pod swoim nazwiskiem.
Jej misją jest sprawianie, aby ludzie czuli się lepiej, od razu i na dłuższą metę. Jest przekonana, że dzięki zdrowej pracy z ciałem, ludzie stają się szczęśliwsi, bardziej świadomi i uważni- w stosunku do własnego ciała, a także w codziennym życiu. Łączy różne style i techniki tak aby uczniowie odnosili jak największe korzyści z zajęć.
Prywatnie fanka wrotek, tańca i malarstwa.

AutorO nas