WITAMY W AKADEMII RUCHU


O nas

Nasze Studio

Akademia Ruchu, to miejsce stworzone przede wszystkim z pasji i miłości do jogi. Z myślą o tych, którzy poszukują sprawności fizycznej oraz uspokojenia umysłu i relaksacji. Oferujemy zajęcia dla początkujących i zaawansowanych, w małych grupach, zapewniając kameralną atmosferę. Prowadzimy zajęcia dynamicznej Ashtanga joga, relaksującej Yin joga, jogę w chustach (Aerial joga), Kundalini joga oraz kółka gimnastyczne (Aerial Rings). U nas każdy znajdzie zajęcia odpowiednie dla siebie. Znajdziesz nas w samym centrum tętniącego życiem Wrocławia.
Funkcjonujemy od 2005 roku.
Szkoła wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.02/00110/2010.


Nasi

nauczyciele

Beata Darowska
Ashtanga Mysore
Beata Darowska
Założycielka Akademii Ruchu we Wrocławiu.

Od wielu lat zainteresowana kulturą Dalekiego Wschodu, Beata rozpoczęła swoją podróż wgłąb siebie poprzez praktykę Aikido. Będąc aktywną fizycznie i silną, ale także kierując się intuicją, dążyła do znalezienia praktyki, która nie tylko stanowi wyzwanie dla ciała , ale także dotyka rozwoju wewnętrznego. Po drodze był także taniec jako forma ekspresji … Ale to joga stała się jej drogą.

Beata uznaje znaczenie duchowych poszukiwań. Umysł i ciało są nierozłączne. Wejście na matę dało jej poczucie pełni. Ujawniło ograniczenia umysłu i ciała, a jednocześnie zachęciło do przekraczania tych ograniczeń. Jak sama twierdzi, Ashtanga jest bardzo wymagająca. Wymaga czasu i cierpliwości.

Czytaj więcej

www.beatadarowskayoga.com

Dorota Lipińska
Ashtanga Mysore
Dorota Lipińska
Z natury swej żywiołowa i energiczna. Z jogą pierwszy raz zetknęła się w 2010 roku w Akademii Ruchu, rozpoczynając swoją praktykę pod okiem Beaty Darowskiej i Roberta Pustowara. Brała udział w licznych warsztatach, m.in. z Basią Lipską –Larsen, Guillermo Benitezem oraz Magnusem Appelbergiem

Umów się na zajęcia
Adrianna Banaszyńska
Kundalini Joga
Adrianna Banaszyńska
Prowadzi zajęcia Kundalini jogi. Ukończyła międzynarodowy, certyfikowany kurs nauczycielski Kundalini Yogi według przekazu Yogi Bhajana.  Cykliczne uczestniczy również w warsztatach Białej Tantry. Z Kundalini jogą  zetknęła się pierwszy raz w 2010 roku. Od tej pory ta wyzwalająca i uzdrawiająca technika stała się jej codziennością – joga to dla niej ścieżka miłości. 

Umów się na zajęcia
Emilia Jaworska
Ashtanga Mysore
Emilia Jaworska
Prowadzi zajęcia Ashtanga joga Mysore. Rozpoczęła swoją praktykę w Akademii Ruchu Już podczas pierwszego spotkania z jogą, wiedziała, że ta praktyka zagości na stałe w jej życiu . Ashtanga joga to dla niej możliwość spotkania się z samym sobą, konfrontowania się z wewnętrznymi słabościami, a także radościami.Ukończyła kurs nauczycielski Ashtanga Vinyasa Yoga u Beaty Darowskiej na poziomie RYT 200. Od tego czasu wciąż poszerza swoją wiedzę dzięki warsztatom m.in. z Johnem Scottem oraz Stu Girlingiem, a także na studiach podjętych na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Umów się na zajęcia
Gosia Sobolewska
Ashtanga Mysore
Gosia Sobolewska
Praktykuje Ashtanga Vinyasa Jogę już kilka lat. Od zawsze w Akademii Ruchu pod opieką Beaty Darowskiej. Ukończyła kurs nauczycielski TTC 200H Ashtanga Vinyasa Yoga, a swoje umiejętności ciągle podnosi, uczestnicząc także w licznych warsztatach prowadzonych, m.in. przez Basię Lipską-Larsen, Nancy Gilgoff, Manju Joisa i Johna Scotta.

Umów się na zajęcia
Patrycja Zasławska
Ashtanga Mysore
Patrycja Zasławska
Prowadzi zajęcia z Ashtangi jogi. Optymistycznie nastawiona do życia, stworzona do pracy z ludźmi, lubi dzielić się wiedzą z innymi. Fascynuje ją fizjologia ludzkiego ciała oraz kaźda forma ruchu . Dlaczego wybrała jogę ? Bo przynosi jej stabilizację życiową, poczucie bezpieczeństwa, miłość do siebie i do innych. Zaczęła ćwiczyć w 2012 roku a po chwili joga stała się jej codziennym rytuałem. Ukończyła kurs nauczycielski Ashtanga Vinyasa Yoga u Beaty Darowskiej na poziomie RYT 200.

Umów się na zajęcia
Olena Borshchova
Aerial Joga
Olena Borshchova
Prowadzi zajęcia Aerial jogi, nazywane jogą w chustach lub jogą w hamakach. Na ten rodzaj jogi trafiła 6 lat temu  i była to miłość od pierwszych zajęć. Było to dla niej coś nowego, nieznanego, ale i przyjemnego. Aerial joga to jej największa pasja, którą stara się zarażać praktykujące u niej osoby. W swoich zajęciach łączy jogę z elementami tańca i gimnastyki.
W 2017 roku ukończyła kurs Antigravity Yoga. W Akademii Ruchu dzięki swojemu zaangażowaniu i kreatywności zainspirowała tą formą jogi sporą grupę ćwiczących. 
Umów się na zajęcia
Diana Weiss
Ashtanga Mysore
Diana Weiss
9 lat temu po raz pierwszy zetknęła się z jogą. Od tamtego czasu poszukiwała praktyki, która zostanie z nią na dłużej. W 2015 roku przyszła na Ashtanga jogę do Akademii Ruchu. To w niej odnalazła drogę, którą wiernie podąża z myślą, że jogi nie praktykujemy po to, by być lepszym w samej praktyce, lecz by stawać się lepszym w życiu. Zarówno joga, jak i wspinaczka, która jest jej pasją, są dla niej procesem, który dokonuje się w człowieku z każdym kolejnym dniem praktyki i każdą podjętą drogą w skale. Ukończyła kurs Asthanga Vinyasa Yoga u Beaty Darowskiej na poziomie RYT 200. Brała również udział w warsztatach z Manju Joisa, Johna Scotta, Stu Girling.
Słowami Davida Good’a zachęca wszystkich, którzy jeszcze nie podjęli swojej praktyki: Nie musisz być rozciągnięty, żeby praktykować jogę – wystarczy, że zechcesz otrzepać się z kurzu…. i zobaczyć, co się stanie.
Umów się na zajęcia
AutorO nas