ŚWIATOWY DZIEŃ YOGI

by Autor

ŚWIATOWY DZIEŃ YOGI

Termin: 26 lutego 2012, godz. 10:30

Światowy Dzień Jogi to międzynarodowa akcja szkół, nauczycieli oraz sympatyków jogi mająca na celu skupienie uwagi na zagadnieniach łamania praw człowieka. Skupienie naszych myśli i energii wokół kwestii praw człowieka pozwoli na stworzenie silnego impulsu do działania w tej dziedzinie. Poświęcenie przez cały świat jednego dnia dla tak ważnej idei, będzie niezwykłym doświadczeniem i jednocześnie świętem jogi. www.worldyogaday.net

W 2012 roku będziemy wspierać akcję „Reporterzy bez Granic” organizacji międzynarodowej w walce o wolność prasy i wspieranie procesu demokratyzacji w trudnych obszarach.

akcja

Głównym celem tej międzynarodowej akcji jest włączenie jak największej liczby szkół i pracowni jogi z całego świata, zachęcenie jak największej ilości ludzi do wzięcia udziału w zajęciach, które mają być okazaniem poparcia dla działań w walce o wolność prasy i wspieranie procesu demokratyzacji w trudnych obszarach. 
Uczestnicy zajęć uiszczają dowolną opłatę, która przeznaczona zostanie na konkretne działania na akcji „Reporterzy bez Granic”.

Akcja „Reporterzy bez Granic” broni dziennikarzy uwięzionych lub prześladowanych za wykonywanie swojej pracy, walczy przeciwko cenzurze, która narusza wolność prasy, działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa dziennikarzy, zwłaszcza w strefach wojennych.

Przyłączając się do obchodów Światowego Dnia Yogi zapraszamy do Akademii Ruchu na:

godz: 10:30

  • wspólna praktyka kundalini yogi

kryja:  „Niepokonany człowiek”

Shakti jest siłą wszechświata. W tej świadomości doświadczamy naszej siły i mocy.
Bhakti jest oddaniem, poddaniem , pokorą i czcią.
Te dwie biegunowości stawiają nam wyzwanie, byśmy byli klarowni, bezpośredni i potężni pamiętając jednocześnie, iż jesteśmy sługami wszechświata.Podczas ćwiczeń  te dwie energie – siła shakti i oddanie bhakti przeplatają się ze sobą. Wpływa to  na lepsze zrozumienie nas samych i pozwala, aby te dwie siły istniały obok siebie jednocześnie, nawzajem się uzupełniając.  Ta kryja odnawia siły i otwiera serce.

godz. 12:00

  • wykład Ewy Moroch – JOGINKA W KRAINIE HINDII.
    O duchowości, jodze, uśmiechu i pepsi-coli po indyjsku.

Do zobaczenia w niedzielę!

AutorŚWIATOWY DZIEŃ YOGI