https://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2016/10/shadora-bellynesian-1Dzien-Otwarty-w-Akademii-Ruchu-2010-16.jpg

WARSZTATY BELLYNESIAN

by admin

WARSZTATY BELLYNESIAN.


Termin: 9 stycznia 2011, niedziela godz.11.00 -13.15.

Z nowym rokiem zapraszamy na  warsztaty, jakich jeszcze w Akademii nie było!

Poprowadzi: Shadora

Bellynesian to nowa technika taneczna, która swą prostotą oraz egzotyką podbija świat.
Technika bellynesian to fuzja arabskiego bellydance oraz ‚polinesian’, czyli grupy tańców polinezyjskich takich jak taniec tahitański lub hawajski taniec ‚hula’.
Za autorkę stylu ‚bellynesian’ można uznać Sonię – gwiazdę bellydance – tancerkę grupy orientalnej Bellydance Superstars, która poza technikami orientalnymi od lat zgłębiała tajniki tańców polinezyjskich. Z połączenia tych dwóch technik powstał ‚bellynesian’, który po raz pierwszy zaprezentowany został Folies Bergere w Paryżu w 2005roku na wielkim pokazie Bellydance Superstars. Taniec ten zrobił furorę i od tego czasu żyje własnym życiem i rozwija się dynamicznie w różnych częściach świata. Do techniki bellynesian sięgają przede wszystkim tancerki orientalne, które w ten sposób pragną rozszerzyć swój warsztat i poszerzyć własne horyzonty taneczne. Tak też stało się w Polsce: Shadora – tancerka zajmująca się od lat tańcem orientalnym a także klasycznym hawajskim tańcem ‚hula’ stopniowo zaczęła łączyć te techniki. Dziś wraz ze swoim zespołem Teatro del Oriente z powodzeniem występuje z pokazami bellynesian.
Jak wygląda bellynesian?
Na pewno jest to dość prosty taniec:) i pewnie dlatego zdobył sobie sympatię już tak wielu pań. Bellyniesian to kilka kroków wykonywanych w różnych kombinacjach i konfiguracjach. Bardzo ważna jest tu praca bioder oraz rąk. W zależności od choreografii możemy bardziej lub mniej skupić się na dłoniach, które tak jak w hawajskim tańcu ‚hula’ opowiadają w subtelny sposób historie, płynnie falują wraz z oceanem lub uginają się jak palma na wietrze. To właśnie taki taniec – opowieść o morzu, palmach, wietrze – przenosi nas w egzotyczny świat wysp polinezyjskich.
Jaka muzyka towarzyszy tańcowi bellynesian?
Tahitańczycy tańczą do rytmu bębnów, Hawajczycy do ‚ukelele’. Bellynesian może być zarówno dynamiczny, niepokojący niczym wzburzone fale uderzające o brzegi plaż Tahiti i Bora Bora oraz niezwykle spokojny i płynny jak delikatny wietrzyk muskający wierzchołki hawajskich palm.
jak ubrać się na bellynesian?
Niczym prawdziwe Hawajki tańczymy boso aby pod stopami poczuć miękki biały piasek hawajskich plaż:). I tyle. Poza tym ubieramy się wygodnie, najlepiej w spódnicę, a we włosy wpinamy kwiat:)
I przenosimy się na wyspy otoczonej błękitnym oceanem Polinezji.

Obejrzyj filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=WIDc98KWzUo

Koszt warsztatu: 50zł za 3 godziny.
Dla osób posiadających kartę MULTISPORT lub FIT PROFIT KOSZT: 35ZŁ (na warsztaty należy zabrać ważna kartę)

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja!

Dzien-Otwarty-bellynesian-2010-15-copy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapraszamy do zapisów przez  formularz.

adminWARSZTATY BELLYNESIAN