https://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2023/10/BANNERY-te-mniej-fatalne-xD-2.jpg

Bandhy w praktyce jogi z Ewą Śnieżko-Błocką | 09.12.2023

by Autor

Mamy przyjemność zaprosić Cię na cykl warsztatów prowadzonych przez Nauczycieli uczestniczących w Kursie RYT 500, organizowanym przez Beatę Darowską.

Jeśli praktykujesz ashtanga jogę lub inną metodę jogi to pewnie słyszałaś o bandhach. To sanskryckie słowo oznacza zamknięcie, zastawkę lub zacisk. W jodze i innych tradycyjnych praktykach jogowych, bandhy są specyficznymi technikami oddechu i kontrolowania przepływu energii w ciele.

Na warsztatach spróbujemy sobie odpowiedzieć co to są bandhy i jak oraz kiedy ich użyć.
Zastanowimy się czy są one potrzebne i czy pomagają czy przeszkadzają w praktyce? Gdzie są i ile ich jest? Czy Mula Bandha to naprawdę wciągnięty Brzuch 😊 I czy w ogóle istnieje?
Przyjdź na warsztaty po lekkim posiłku, ponieważ postaramy się wykorzystać je w praktyce.

Prowadząca:

Ewa Śnieżko-Błocka to Nauczycielka Jogi w podejściu Vinyasa Krama i Ashtanga. Swoją podróż do świata jogi rozpoczęła wiele lat temu ze swoją Nauczycielką Patrycją Gawlińską. To właśnie u niej ukończyła 400-h Kurs Nauczyciela jogi w podejściu Vinyasa Krama. Chcąc rozwijać swoją wiedzę zdobyła stopień Instruktora Hatha Jogi w Stowarzyszeniu Jogi Akademickiej, prowadzonym przez prof. AWF dr hab. Janusza Szopę.
Poszukując praktyki, która zaspokoiła by i ciało, i umysł, odnalazła swoja drogę w Ashtandze. Na swojej drodze spotkała wspaniałą Nauczycielkę Beatę Darowską. Beata Darowska otworzyła jej drzwi do swojego magicznego świata praktyki pełnej uwagi, spokoju, miłości do siebie i do ciała, uczącej cierpliwości ale i wymagającej. To pod jej kierunkiem ukończyła Kurs JSY Yoga Chikitsa Series, który jednak nie zakończył tej przygody.

W tym roku ukończyła Kurs Nauczycielski Jogi (Ashtanga Joga) 300h u  Mateusz Deker w Yoga Akademia, akredytowany przez Yoga Alliance. Tu zdobyła wiedzę i doświadczenie z filozofii, anatomii i medytacji, którą Mateusz i Anna przekazywali w cudowny sposób. Te godziny spędzone na wykładach, na nauce budowaniu warsztatów oraz poprawnych korektach przekaże dalej. Cały czas miłość do Ashtangi i swojej Nauczycielki Beaty Darowska trwa. Ewa dalej rozwija swoje umiejętności.

Obecnie realizuje swoje doświadczenie i pogłębia wiedzę w Akademii Ruchu we Wrocławiu na kursie nauczycielskim RYT 500 pod okiem Beaty Darowskiej. Tu spotyka się z wieloma ciekawymi osobami i studiuje temat jogi pod kątem praktyki, anatomii i filozofii oraz bezpiecznych korekt.
Swoje doświadczenie zdobywa też na różnych warsztatach, spotkaniach i wyjazdach, gdzie wiedza miesza się ze śmiechem, wspaniałymi ludźmi i miłością – bo to przecież jest Joga.

Akademia Ruchu zaprasza na warsztaty 09.12.2023 (sobota) o godzinie 11:30!

  • Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY
  • Zapisy w formularzu poniżej są obowiązkowe! Ilość miejsc jest ograniczona
  • O gwarancji miejsca decyduje kolejność zapisów
AutorBandhy w praktyce jogi z Ewą Śnieżko-Błocką | 09.12.2023