https://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2023/12/BANNERY-te-mniej-fatalne-xD-1.jpg

Odpuść napięcie i uwolnij ulgę – warsztaty z Marceliną Korycką / 20.01.2024

by Autor

Warsztat “Odpuść napięcie, uwolnij ulgę” – Jak oswoić stres dzięki praktykom psychosomatycznym?

Stres na stałe gości w naszym życiu, jest jego nieodłącznym elementem. Dotyczy nie tylko umysłu, doświadczamy go także w ciele. Dla wielu z nas już dawno przestał być przyjacielem w służbie przetrwania. Stał się czymś z czym “trzeba walczyć”. Odczuwamy nieustające napięcie i próbujemy wszystkiego, aby w końcu poczuć ulgę…i odetchnąć.

A gdyby tak wykorzystać mądrość naszego ciała i nauczyć się oswajać stres przy pomocy narzędzi, które zawsze są “pod ręką”?

Zapraszam Cię na warsztat, w którym będziesz miał/miała okazję pobyć w  przestrzeniach ulgi i odpoczynku. Poznasz praktyczne narzędzia autoregulacji układu nerwowego gotowe do wykorzystania, gdy poczujesz że ogarnia Cię stres.

Pokażę Ci praktyki, które pozwalają wrócić do siebie: uspokoić karuzelę myśli w głowie i uwolnić ciało od napinki. Pokażę Ci jak możesz zresetować stres w ciele i przełączyć się w tryb regulacji. Regulacja to wyczuwanie bezpieczeństwa, ucieleśnianie obecności, rozluźnienie…i tak dalej. To z pewnością fajne miejsce.

Praktyki te będą obejmowały:

  • delikatne sekwencje kojącego ruchu i automasażu
  • praktyki psychosomatyczne budujące poczucie bezpieczeństwa dla układu nerwowego i pogłębiające świadomość ciała i zjawisk psychicznych
  • ruch intuicyjny, płynący z czucia

Będziemy korzystać z wiedzy płynącej z systemu Jogi (a szczególnie jogi powięziowej integralnie, neurojogi), psychosomatyki, technik terapii tańcem i ruchem.

Dla kogo jest ten warsztat?

Dla każdego, kto czuje że może go potrzebować. Nie ma potrzeby wcześniejszego doświadczenia jakichkolwiek technik ruchowych/tańca. Praktyka skierowana jest do osób pełnoletnich.

Szczególnie skorzystać z niego mogą osoby:

  • doświadczające chronicznego stresu
  • które potrzebują się zregenerować
  • które chcą lepiej zrozumieć swój  układ nerwowy
  • które chcą poznać narzędzia służące samoregulacji emocjonalnej
  • potrzebujące obniżyć napięcie w ciele
  • które chcą zwiększyć świadomość ciała i pogłębić kontakt ze sobą

KIEDY? 20.01.2024 // 12:00-14:30
GDZIE? Akademia Ruchu, ul. Ruska 47/48A, Wrocław
INWESTYCJA: 150 PLN
PROWADZĄCA:  Marcelina Korycka – psycholożka, joginka i trenerka relaksacji.

„Jestem zafascynowana ludzkim ciałem, a w szczególności układem nerwowym. Jaram się psychosomatyką, czyli odnajdywaniem powiązań pomiędzy umysłem i ciałem. W praktyce jogi poszukuję i odnajduję poczucia błogości i przyjemności płynącej z ruchu. Interesuje mnie terapeutyczny wpływ ruchu i świadomej pracy z ciałem na proces rozwoju człowieka.

Od 2019 roku prowadzę zajęcia jogi i relaksacji.  Moja nauczycielska przygoda z jogą rozpoczęła się od kursu Sivananda Jogi. Szkoliłam się także między innymi u Profesora Szopy na kursie Jogi Akademickiej, u Małgorzaty Kobus- Kwiatkowskiej na kursie Anatomii Jogi. Rozwijałam swoje doświadczenie i wiedzę o neurojodze (joga przyjazna dla układu nerwowego) na szkoleniu u Agi Sobisz. Brałam także udział w warsztatach Wojtka Karczmarzyka, na których poznałam Jogę Powięziową Integralnie. Obecnie doszkalam się na kursie Technik Terapii Tańcem i Ruchem w Ośrodku Iba.

W swojej pracy, zarówno jako psycholożka i instruktorka jogi, łączę różne narzędzia i podejścia, aby wspierać osoby w odzyskiwaniu równowagi i poszerzaniu „narzędziownika” służącego budowaniu kontaktu ze sobą i samoregulacji. W wolnych chwilach wzdycham, mruczę, czasem śpiewam i poruszam się w poszukiwaniu ulgi i ukojenia. Uwielbiam być w naturze, pić herbatę o smaku umami i przytulać się.”

ZAPISY: w formularzu poniżej

Liczba miejsc ograniczona (maksymalnie 15)!

Jeśli czujesz, że ten warsztat to coś dla Ciebie, zarezerwuj swoje miejsce już dziś! 

AutorOdpuść napięcie i uwolnij ulgę – warsztaty z Marceliną Korycką / 20.01.2024