https://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2022/01/Projekt-bez-tytulu.png

Yin Spine Yang Body Workshop

by Jagoda

Warsztaty terapeutyczno-relaksacyjnej yin jogi dla kręgosłupa z Gosią Sobolewską
Zima dla kręgosłupa do dość ciężki czas w roku – przebywamy więcej w domu, na siedząco, gdy wychodzimy ciało jest skrępowane warstwami ubrań, a barki uniesione do góry pod same uszy, bo kulimy się z chłodu. Cierpią na tym mięśnie grzbietu i szyi, spłyca się oddech, wszystko jakieś takie sztywne… Brzmi znajomo?
Jak dobrze, że jest joga! Gosia Sobolewska, z myślą o osobach takich jak Ty, napisała warsztat yin jogi dedykowany regeneracji i wzmocnieniu kręgosłupa. Przy okazji nauczymy się też techniki relaksacji oraz obserwacji naszego oddechu.
Podczas warsztatu poznamy pozycje rozluźniające, rozciągające oraz wzmacniające szyje i ramiona, górne i dolne plecy. Wybrane asany pomogą zminimalizować ból pleców, złagodzić stres oraz prawidłowo oddychać. W ramach praktyki przetestujemy różne warianty pozycji, nauczymy się modyfikować asany tak aby miały dla nas działanie terapeutyczne. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Yin jest odpowiednia dla sportowców, osób praktykujących różne style jogi oraz osób całkiem początkujących.
Praktyka Yin Jogi jest spokojna i rozluźniająca, pracujemy w niej przede wszystkim z układem kostno-stawowym. Długotrwałe pozostawanie w pozycjach (od 3 do 5 min) delikatnie masuje wybrane tkanki głębokie – głównie powięzi, przez co zwiększa ich elastyczność i pomaga w regeneracji stanów zapalnych.
Yin joga łączy nauki tradycyjnej indyjskiej hatha jogi i chińskiej filozofii taoistycznej yang. Każda asana wywodzi się z hatha jogi, ale proces utrzymywania pozycji przez dłuższy czas jest zakorzeniony w chińskich praktykach taoistycznych. Yin joga to antidotum na często zabiegane i pełne stresu życie, które zazwyczaj ma charakter yang. To także doskonałe uzupełnienie dynamicznych praktyk jogi. Zgodnie z tradycja taoistyczną tylko zrównoważone yin i yang daje nam zdrowie i harmonię.
Data: 05.02.2022
Godzina: 16:30 – 19:00
Koszt: 110 zł
Zapisy poprzez formularz na dole strony 🙂
Prowadząca: Gosia Sobolewska – nauczycielka Ashtanga Vinyasa oraz Yin Jogi w Akademii Ruchu. Ukończyła kurs nauczycielki u Beaty Darowskiej, uczestniczyła też w warsztatach wielu fantastycznych nauczycieli: Nancy Gilgoff, Manju Joisa, Johna Scotta, Stu Girlinga, Tarika van Prehn i Lei Marie Perfetti. Na co dzień praktykuje głównie dynamiczną ashtangę (yang), którą uzupełnia relaksacyjną yin.
JagodaYin Spine Yang Body Workshop