https://akademiaruchu.com.pl/wp-content/uploads/2024/04/FEF065A3-D96D-4A60-ACB6-C562EB6E8DE8.png

RYSUNEK NEUROGRAFICZNY — Warsztaty techniki łączącej grafikę i psychologię | Wiosenne przebudzenie mocy

by Autor

W NeuroGrafice pracujemy z warstwą przyczynową. Przyczyna u człowieka to jego połączenia nerwowe. Rysując linię neurograficzną tworzymy NOWE POŁĄCZENIA NERWOWE, nowe ścieżki, które następnie doprowadzają nas do pewnego wglądu. Wkraczamy w dotychczas ukryty przed nami obszar i otwierają się nowe drzwi. Przechodząc w trakcie rysowania przez opory wobec wzorców i nawykowych postaw świadomości, mimo zmęczenia w ich pokonywaniu, idziemy naprzód. Im głębiej ukryte i nieświadome problemy w wybranym temacie, tym cięższa droga, silniejszy opór. Należy je wypełnić i wtedy zaczynają pojawiać się nowe rozwiązania, rezultaty. Gdy nauczymy się poprawnie rysować NeuroGrafikę i włożymy swój wysiłek w działanie, nic nie stanie nam na drodze do kreowania Własnej Rzeczywistości. 

W cyklu proponowanych sesji neurograficznych, zaprezentujemy przejście przez Algorytmy Przyrody, zainspirowane i bazujące na odwiecznych prawach Natury. 

Co będziemy robić?

  • Neurografika to metoda łącząca techniki graficzne i psychologiczne, które umożliwiają człowiekowi interakcję z samym sobą, swoim otoczeniem i światem jako całością.
  • Neurografika to również sztuka plastyczna. Łączy się w niej plastyczność ręki, artyzm, estetyka oraz sens obejmujący mózg i odzwierciedlający ludzką egzystencję.
  • Neurografika to przystępny i skuteczny sposób na głębokie zanurzenie w świadomość, z wrażliwym i oddającym rzeczywistość podejściem do siebie.
  • Neurografika zaistniała w moim życiu stając się od razu klamrą scalająca wszelkie moje peregrynacje duchowe, umysłowe i artystyczne. To metoda, która na nowo obudziła we mnie cheċ współtworzenia świata z moich marzeń i snów, świata w którym jesteśmy ponownie szczęśliwi.

*Rysunek neugraficzny na zdjęciu wydarzenia, wykonany metodą Profesora Pawła Piskarieva

NeuroDrzewo samorealizacji (27.04.2024)

Algorytm NeuroDrzewo. W tradycyjnym sensie Drzewo jest strukturą Osoby Boskiej, ponieważ wiąże się z ruchem natury, harmonią i równowagą wszystkich procesów wewnętrznych i zewnętrznych. Drzewo jest również archetypowym obrazem obecnym w różnych tradycjach świata, stanowi metaforę osoby, gdzie korzenie to nieświadomość, pień to osobowość, owoce to przyszłość i motywy, dzięki którym człowiek ewoluuje. Drzewo jest również jednym z najważniejszych elementów życia, dzięki któremu człowiek stał się osobą. Wiele mitów wiąże się z symboliką drzewa, jako prototypu ducha towarzyszącego człowiekowi w jego rozwoju duchowym. Dążąc do tego, co duchowe, dążymy do realizacji uniwersalnego ideału, którego pierwowzór tkwi w każdym z nas. Rysując NeuroDrzewo dotykamy bardzo głębokich struktur świadomości, co daje nam siłę, napełnia wiarą i poczuciem wsparcia. Jest to algorytm wertykalny, którego używamy jeśli potrzebujemy popracować nad wzrostem jakiegoś aspektu w swoim życiu (miłości, zdrowia, pieniędzy itd.).

Prowadząca:

Ponad 20 lat temu porzuciłam miasto nad morzem i osiedliłam się w małej wsi w Górach Izerskich. Tutaj odkryłam swoje Miejsce na Ziemii, tworzę je wraz z rodziną i istotami które staram się wspierać. Moje bycie, to trwanie w zachwycie dla złożoności Świata oraz piękna Natury. Od lat zgłębiam życie toczące się wokół mnie, praktykuję bycie w uważności na to co wewnątrz i na zewnątrz. 

Wsłuchuję się w ciszę.
Staje się jednością z Tym co mnie otacza.
Powoli odnajduję.

Zapraszam Cię do wspólnego rysowania!

ZAPISY: Liczba miejsc ograniczona.

Data: 27.04.2024 (sobota) – godzina 14.30-19.30
Cena: 200 PLN
Zapisy: w formularzu poniżej

AutorRYSUNEK NEUROGRAFICZNY — Warsztaty techniki łączącej grafikę i psychologię | Wiosenne przebudzenie mocy